A brit Lidl augusztus végén közleményt bocsájtott ki, melyben négy termékük visszahívásáról tájékoztatta a vásárlóit. Általában az ilyenek mögött valamilyen gyártási hiba szokott állni, de ezúttal egy kicsit pikánsabb a történet.

Az érintett termékek Mancs őrjáratos kekszek, melyeket két éves kortól ajánl a Lidl, lévén a csomagoláson szereplő rajzfilmfigurák igazi sztárok a gyerekek körében. Ezúttal nem arról volt szó, hogy olyan összetevő került a finomságba, melynek nem szabadna, ennél sokkal kínosabb a történet:

a csomagolásokra valahogyan felkerült egy URL, melyet a böngészőbe beírva a gyanútlan vásárló egy kínai pornóoldalon találhatja magát.

A közleményben a Lidl a következőt javasolja:

Azt javasoljuk, hogy ne nézzék meg az URL-t, a terméket pedig vigyék vissza a legközelebbi áruházba, ahol visszatérítjük a teljes árat.

Ezekról a termékekről van szó:

(Forrás: TechCrunch)

A csomagolásokon az appykidsco.com URL olvasható, mely a cikk írásának pillanatában már a kekszeket gyártó Appy Kids Co. oldalára mutat, azonban a visszahívás idején egy olyan kínai oldalra navigált, melyen különböző hardcore pornóképek sokkolták azokat, akik valamiért késztetést éreztek arra, hogy bepötyögjék a kekszes zacskón virító betűket.

Sem a gyártó, sem a Lidl nem tett azzal kapcsolatban nyilatkozatot, hogy mi zajlik a háttérben, de az bizonyos, hogy az URL még jelenleg is egy kínai férfi nevére van bejegyzeve.

(Forrás: TechCrunch)

Ez is érdekelhet:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mosolyogva tölti az autód a magyar fejlesztésű Voltie

A héten többek között a tavalyi év legnagyobb animációs sikerét is nézheted már otthon

Itt van A tűzben edzett férfi sorozatváltozatának első előzetese

A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
27% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
18% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
40% Nem érdekel az F1.
A stílus néha egyetlen apró részleten múlik
Hirdetés