Sajdik, japán tematika és csokifeszt – akár egymás után is.

Sajdik: Pesti látogatás

A váci Sajdik Gyűjteményben az állandó kiállítás mellett Pesti látogatás címmel nyílt időszakos tárlat, ahol a zseniális Sajdik Ferenc grafikus egészen friss alkotásai is láthatók.

Fotó: Sajdik Gyűjtemény Vác

A szó szoros értelmében is rendkívül színes anyag része a Művészek házai sorozat, de könnyed vonalakkal megrajzolt színészportréi, Szerelmes állatok című festett karikatúrái, valamint a művész pikáns humorát is megvillantó Hölgyek bogarai című tusrajzai falra kerültek. A képeket a 91 éves Sajdik személyesen válogatta ki az ezredforduló után készült művei közül.

Meddig? Április 30-ig.

Hol? Sajdik Gyűjtemény (Vác, Köztársaság út 19.)

Sakuraünnep a Füvészkertben

Amikor a japán cseresznyefák virágot bontanak a Füvészkertben, a látogatók – a japán szokásokhoz hasonlóan – takaróra telepedve piknikezhetnek a kertben, gyönyörködhetnek a Sakura fák virágzásában.

A kép illusztráció

A hétvégi programokon lesz többféle japán harcművészeti bemutató, japán tradicionális fegyverkiállítás, japán dobegyüttes bemutatója, irodalmi est, japán kokesi baba workshop és kiállítás, gooktatás, japán zene koncertek, mangabemutató és -találkozója.

Mikor? Április 2–3., 9–10., szombat–vasárnap, naponta 9–17 óráig. Részletes program itt.

Hol? Füvészkert (Budapest VIII., Illés u. 25.)

Édes élmények a Corvin sétányon

Különleges csokoládék, forró italok, édességek, palacsinta, churros, buborékgofri, makaron, fánkok lesznek a Csokoládé és Édes Napok Fesztivál főszereplői.

A kép illusztráció.

A cukorsokk ellen lángossal, grillekkel, sörökkel, borokkal, pálinkákkal lehet védekezni.

Mikor? Április 1–3.

Hol? Budapest VIII., Corvin sétány

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kijelenthetjük, hogy Angelina Jolie és Brad Pitt 19 éves lányával sem lehetne ijesztgetni senkit

Kvíz: tudod, mikor és mit ünneplünk?

Nincs túl sok jó húsvéti mozi, de mi azért összeszedtünk belőlük tízet

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés