Az 1997-ben bemutatott Starship Troopers - Csillagközi invázió nemcsak Paul Verhoeven egyik legjobb filmje, de szerintünk minden idők egyik legjobb akció-sci-fije is egyben.

Verhoeven látványos filmet kanyarintott Robert A. Heinlein 1959-ben kiadott regényéből, melyben az emberiség nézett farkasszemet egy idegen, bogárszerű fajjal, az arachnidokkal. Az alkotás nemcsak az akciófilmek és a sci-fik, de a tini-szappanoperák és a politikai szatírák jegyeit is magán viselte, ami elképesztően szórakoztató műfaji elegyet eredményezett.

Bár a film még mai szemmel is teljesen élvezhető, a Sony szárnyai alá tartozó Columbia Pictures úgy döntött, remake-et készít belőle, a rendezői székbe pedig a District 9 direktorát, a dél-afrikai Neill Blomkampot ültették. Az említett 2009-es alkotás miatt Blomklamp annak idején nagy reménységnek számított, de az azt követő években bemutatott Elysium - Zárt világ és Chappie némileg kijózanítóan hatottak, majd a rendező rövidfilmekkel kezdett foglalkozni és csak a két évvel ezelőtt bemutatott Gran Turismo című mozival tért vissza a nagyjátékfilmek terepére.

Érdemes megjegyezni, hogy szintén a Sony színeiben készül film a Helldivers című videójátékból, ami érezhetően a Starship Troopersből merített ihletet:

(Forrás: Variety)

Ez is érdekelhet:

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Ünnepi útmutató férfiaknak, akik olyan ajándékot akarnak adni, ami valóban megérinti a szívet

A Player kérdése: Befejeződött az F1 idei szezonja. Nálad ki az év versenyzője?
29% Norris
52% Verstappen
9% Piastri
2% Russell
9% Egy másik versenyző
Az ikon újjászületik: megérkezett Magyarország első branded rezidenciája
Hirdetés