A lakosság segítségét kérik – ha látsz egy Jászberény környékén nem őshonos sült, szólj!

Szokatlan felhívást tett közzé a Jászberényi Állat- és Növénykert. Kedden észrevették a gondozók, hogy a két hete a debreceni állatkertből érkezett két dél-afrikai sül karanténhelyének ajtaja nyitva volt, mert valaki hétfő 18 óra és kedd reggel 7 óra szétvágta a ketrec ajtajának tartópántját. A sülök eltűntek.

Mivel ezek az állatok a természetben is főleg éjszaka aktívak, hőkamerával éjszaka is keresték a sülöket, és az egyik példány elő is került, a másik egyed egy tüskéjét a karantén melletti állatkerti kerítés külső oldalán, egy nagyobb, kibújásra alkalmas helyen találták meg. Így valószínűsíthető, hogy az ismeretlen szándékú sülszabadító őt sem vitte magával, hanem kiszökött az állatkert mögötti területre, a Zagyva hullámterére.

A sül emberre és állatra is veszélytelen, növényevő állat, megfogni azonban nem érdemes, mert – mint az következtethető a külsejéből – szúrnak a tüskéi, és ha veszélyben érzi magát, azokat széttárva nekitolat annak, aki fenyegeti. A kutyasétáltatókat is kérik, a kutya és a sül épsége érdekében ne sétáltassanak póráz nélkül.

Aki látja a sült, hívja Parély Viktort a 0630/686-5507-es telefonszámon!

(A nyitókép illusztráció, nem a jászberényi sült ábrázolja, hanem egy fajtársát.)

Ez is érdekelhet:

Bizonyították, hogy a kutyák nemcsak a tárgyak nevét képesek megtanulni, hanem a funkciójukat is felismerik

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem etológusai kimutatták, hogy a kutyák még többre képesek, mint eddig hittük.

Egymillió faj áll a kihalás szélén, és azon is múlik a sorsuk, hogy mit ültetsz a kertedbe

A fajpusztulás fontos, de távoli problémának tűnik. Vannak azonban körülöttünk élő, de szintén veszélyeztettet fajok is.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Miért nem az akaraterőn bukik el az életmódváltás, és mi működik helyette?

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Melyik kontinensen élnél a legszívesebben, ha választhatnál?
57% Jó nekem Európa
5% Ázsia
14% Észak-Amerika
3% Dél-Amerika
4% Ázsia
18% Ausztrália
21 nap, ami segít új szokásokat építeni és energiát nyerni
Hirdetés