Van jelentősége, hogy mikor edzel, a tudomány elmondja, mikor lenne a legjobb.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ez "a mikor edzek?" kérdéskör elég bonyolult, igazából nincs is rá egyértelmű válasz, hiszen ezt is számos egyéni jellemző és további számos tényező befolyásolja (pl.: függ életkortól, egészségi állapottól, a belső órától, étkezésektől, az edzés típusától, környezettől, hőmérséklettől, stb...). A Journal of Strength and Conditioning Research című folyóiratban megjelent kutatás például arra jutott, hogy

  • a legalkalmasabb időpont a délutáni, főleg a késő délutáni órák, mert a legtöbb ember testhőmérséklete ekkor éri el a csúcsot, ez pedig nagyban összefügg az edzésteljesítménnyel.
  • Ugyanakkor a reggeli edzések is nagyon hasznosak, ekkor ugyanis beállíthatod a szervezeted ritmusát, és energikusabb leszel a nap további részében is.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy szerintünk mikor lenne a legalkalmasabb, akkor mi azt mondjuk, mindegy, hogy mikor, csak mozogj rendszeresen, legalább 20 percet naponta, és azért igyekezz mindig ugyanabban a napszakban edzeni.

És ha mozognál, de nem tudod, mit:

(Fotó: Getty Images) Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

5+1 különleges hotel, amit az autórajongóknak szántak

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés