Mielőtt nekiállnánk a belső terek kifestésének, előbb van egy fontos feladat, amit szinte minden esetben el kell végezni. Ez pedig nem más, mint a glettelés, vagyis a fal hibáinak, egyenetlenségeinek a precíz kijavítása.
Nagyon ritka az, hogy teljesen sima, hibamentes falra tudunk festeni. Sokkal gyakoribb, hogy a felület tele van kisebb-nagyobb hibákkal, lyukakkal, repedésekkel, amiket bizony ki kell javítanunk, hogy a festéssel szép és egyenletes végeredményt kaphassunk. Erre a célra szolgál a glettelés.
A munkához mindenekelőtt egy jó minőségű, kényelmesen használható glettanyagra lesz szükségünk, amit meg is találhatunk a Bíborfesték Üzletház beltéri glett kínálatában. Milyen típusú glettek közül tudunk választani? Mi a különbség az egyes típusok között? A mostani cikkünkből kiderül!
Milyen glettanyagok közül tudsz választani?
A glettanyagok többféle kivitelben is készülnek attól függően, hogy hol lehet használni őket, illetve milyen állagúak. Alapvetően két nagy kategóriába lehet őket sorolni: vannak a kültéren és vannak a beltéren használható fajták, illetve van egy plusz csoport is, azok a glettek, amiket kint és bent is eredményesen használhatunk.
Ha beltéren szeretnénk glettelni, akkor értelemszerűen a beltéri glettek között célszerű nézelődni. Ez alól legfeljebb az képez kivételt, amikor egy nedves helyiség falával dolgozunk. Ott ugyanis fontos, hogy a glett ellenálljon a nedvességnek, magas páratartalomnak. Ilyenkor jó megoldást jelenthetnek a kültéri vagy a beltéren és kültéren is használható fajták.
A por állagú és a használatra kész glett alkalmazása
A gletteket nem csak az alapján különböztetjük meg egymástól, hogy hol lehet használni őket, az állaguk szerint is többféle áll a rendelkezésünkre. Az esetek nagy részében por állagban tudjuk beszerezni őket, ezeket használat előtt a megfelelő arányban fel kell hígítani vízzel. Tehát az ehhez szükséges eszközökkel is fel kell szerelkeznünk.
Ezek mellett léteznek az úgynevezett használatra kész glettek is, amik már gyárilag fel vannak hígítva. Ha ezekkel dolgozunk, akkor csak annyi a teendőnk, hogy alaposan átkeverjük, és már használhatjuk is!
A száradási időt mindig várjuk ki!
Bármelyik glett mellett is tesszük le végül a voksunkat, nagyon fontos, hogy a száradási időt kivárjuk. Ez általában 2-3 óra türelmes várakozást jelent, de adott esetben akár több is lehet.
A falfestés az egyik leggyakoribb munkafolyamat, amire sor kerül az otthonunk szépítése, átalakítása során. Ahhoz azonban, hogy tökéletes végeredményre tegyünk szert, először is ki kell javítani a falfelület hibáit, egyenetlenségeit, amit a gletteléssel tudunk megtenni.
Ami a glettanyagokat illeti, többféle megoldás közül tudunk választani. Bármelyik mellett is döntünk, magas minőséget képviselő termékek mellett tegyük le a voksunkat, a kívánt hatást ugyanis csak azokkal érhetjük el - ezeket könnyen be tudjuk szerezni a Bíborfesték Üzletház webshopjából.
(Szponzorált tartalom)