Használható a gipszkarton fürdőszobába? Természetesen használható, csak nem mindegy, hogy milyen. Maga a gipszkartonozás egy nagyon közkedvelt térelválasztási és belsőépítészeti megoldás, melyet számos esetben használnak előszeretettel. Új építésű házaknál gyakran alkalmazzák álmennyezetként, de az előtétfalakat is rendre ezzel oldják meg.

De hogy kell alkalmazni fürdőszoba esetén? És mire kell figyelni? Lássuk!

Impregnált gipszkarton fürdőszobába

Mielőtt belevágnánk a közepébe, tisztázzuk, hogy mikor lehet szükségünk fürdőszobában a gipszkartonozásra. A legjellemzőbb, hogy akkor használjuk, ha régi épületeket újítunk fel. Ilyenkor ha gyorsan, hatékonyan szeretnénk eljutni a derékszögig és szeretnénk egyenes, sima felületeket, akkor mindenképp jó választás. Ez a felesleges vizet nélkülöző száraz megoldás gyorsabbá és egyben olcsóbbá is teszi a kivitelezést.

A legfontosabb, ha emellett a szárazépítészeti megoldás mellett döntesz, az, hogy mindenképp impregnált gipszkartont használj a fürdőszobához. Vizes helyiségek esetén mindig ezt kell alkalmazni! Ezekben a lapokban ugyanis impregnálószer van, ami gátolja a víz felvételét, így téve őket ideálissá a vizes helyiségekhez.

Fontos tudni ugyanakkor, hogy ezek az impregnált gipszkartonok sem teljesen vízállóak. Nem teheted ki őket közvetlen víznek, ezért nagyon fontos, hogy a fal megkapja itt is a megfelelő vízzáró rétegeit. A vízszigetelés szerves részét kell képezze a két rétegben felvitt folyékony fólia és a hajlaterősítő szalagok is. Csak így biztosítható a tökéletes víz- és párazárás.

Figyeljünk a teherbírásra!

Bár fából készült profilt is szokás használni, fürdőszobák esetén mindenképp horganyzott acélprofilokat használj! Ezek nem szívják magukba a nedvességet, és sokkal stabilabbak és tartósabbak is fa társaiknál. Ez a stabilitás és tartósság kelleni is fog a mosdókagyló, WC és szekrények rögzítése miatt. Amikor tervezed a szerkezetet, már előre gondolj ezekre, és ennek megfelelően használd a megfelelő merevítéseket.

Egy gipszkarton szerkezet alkalmazása azért is jó választás, mert nem fogja annyira megterhelni a ház szerkezetét. Ennek az az oka, hogy sokkal kisebb a súlyuk, mint a tégláknak vagy ytongnak. És akkor még nem beszéltünk olyan előnyről, mint a csempézés, amihez tökéletesen egyenes felületet kapunk. Egy ilyen felület láttán minden burkoló szakembernek megdobban a szíve.

Mi a helyzet a csempézéssel?

Mindenképp érdemes két réteg (impregnált) gipszkartont használni a csempézni kívánt felületeknél. Így sokkal stabilabbá, vastagabbá és terhelhetőbbé válik a fal.

Csempézés előtt alapozni kell a felületet, illetve a már említett két réteg kenhető, folyékony fólia sem maradhat ki. Emellett a sarkok elmaradhatatlan eleme kell, hogy legyen a hajlaterősítő szalag. Ne kezdj bele a csempézésbe, mielőtt meg nem szárad a vízszigetelés.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés