Tíz éve annak, hogy a Real Madrid egy azóta is emlékezetes döntő után megnyerte története 10. BEK/BL-serlegét.

Nem az európai csillogásról szólt az élet minden idők legeredményesebb klubjánál a 2000-es évek második felében és a 2010-es évek első harmadában. Hiába jött vissza a klubhoz Florentino Pérez, hiába érkeztek a világsztárok, (Cristiano Ronaldo, Kaká, Benzema) a Real Madrid nem tudta megnyerni története 10. BEK/BL-kupáját, vagy ahogy Madridban emlegették, a La Décimát.

2002 és 2014 között – a Madrid szintjén – hosszú volt a böjt. A 2014-es kiírásban azonban végre bejutott a döntőbe a Real Madrid, ahol a városi rivális Atlético Madriddal találkozott.

Nem volt olyan pillanata az első 90 percnek, amikor a Real Madrid állt volna jobban. Godín fejesével a 36. percben megszerezte a vezetést az Atlético, a percek pörögtek, eljött a második félidő, majd annak a hajrája, de Ancelotti csapata nem tudott egyenlíteni. Egészen a 93. percig, ekkor Sergio Ramos egy fejes után a Real Madrid történetének egyik legfontosabb gólját szerezte. Az 1–1-s döntetlen után jött a hosszabbítás, a ráadásban bedarálta a fáradt Atléticót a Real Madrid, előbb Bale, majd Marcelo, végül tizenegyesből Ronaldo szerzett gólt.

Ramos fejesgólja:

On this day, ten years ago, Sergio Ramos scored the equalizer in the UCL final against Atletico Madrid in the 93rd minute. Real Madrid won 4-1 later on in extra time, securing their 10th UCL trophy in their history.
byu/tomaunacerveza insoccer

A meccs összefoglalója (a videó átkattintás után indul):

4–1 lett a végeredmény, véget ért a 12 szűk esztendő, a Real Madrid ismét Európa csúcsára jutott.

Az azt követő kilenc szezonból négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját a Real Madrid, és esélye van arra, hogy tízből ötre változtassa a mérlegét, hiszen az idei BL-döntőben is ott van a Madrid, a Borussia Dortmunddal fog találkozni Londonban.

Ez is érdekelhet:

Két éve még egy volt a sok szurkoló közül, most az ő duplájával BL-döntős a Real Madrid

Nem egy százmilliós vétel vagy egy klasszis volt a Real Madrid hőse a Bayern München elleni Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján.