Lesújtott az UEFA.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A csoportkör lezárulta után az európai szövetség húzott egy vonalat, átnézte a szurkolók viselkedését, és kiküldte a számlákat.

Az UEFA több mint 1,2 millió eurós bírsággal büntette a nemzeti szövetségeket az Eb csoportköre során, ebből 82 250 euró, azaz 32,5 millió forint a magyar szövetségnek ment

– írta meg a The Athletic.

Nyolc csapat mind a három meccse után büntetést kapott szurkolói viselkedése miatt: Magyarország, Svájc, Horvátország, Albánia, Lengyelország, Szerbia, Románia és Belgium. A legrosszabbul a horvátok jártak, nekik 220 875 eurót kell majd befizetni a pénztárba.

Az Európa-bajnokság során kiszabott bírságok többségét tárgyak pályára dobásáért adták, de pirotechnikai eszközök használata miatt is több csapatot megbüntettek.

Öt komoly ok, amiért elbukott a magyar válogatott az Eb-csoportkörben

Vajon mik lehetettek az okai a kiesének? Rossi-harcok, Szoboszlai-sérülés és -fókuszvesztés.

(Fotó: Catherine Ivill – AMA/Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Egy egész nemzet megnyugodhat, levették az átkot a foci-vb egyik legnagyobb sztárjáról

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
20% Franciaország
17% Spanyolország
9% Anglia
3% Brazília
17% Egy másik válogatott