És Haaland megint gólt rúgott, bár ezt lassan mondani sem kell.

Nézők nélkül teljesen más ez a sportág, néha olyan volt a Dortmund–Schalke az üres Signal-Iduna Parkban, mintha egy celldömölki kispályástornát néznénk, ennek ellenére mégis elképesztően élveztük. Élveztük, mert újra volt élőben topfoci! Két hónapig kábultan kóvályogtunk, úgy éreztük magunkat, mint a kiskölyök, akinek elvették a kontrollerét.

És valóban volt foci Dortmundban, igaz, leginkább a hazaiak részéről, de ez elég volt ahhoz, hogy káprázatos támadásokat és szép gólokat lássunk. És ki más nyitotta volna a sort, mint a norvég gólgép, Erling Braut Haaland. A center egy egyérintős támadás végén egyetlen érintésből vágta be a Schalke kapujába a labdát.

A második Dortmund-gólt Raphaël Guerreiro szerezte, hasonlóan szép támadás végén ballal rúgta el a hosszúba az első félidő legvégén.

A harmadik gól előtt a Schalke labdát vesztett a Borussia térfelén, a sárgák pedig három húzásból a vendégek kapuja elé kerültek, Thorgan Hazard pedig kegyetlenül bevágta. 48 perc játék után eldőlt a meccs.

Bő egy óra játék után Guerreiro duplázott, Haaland gólpasszát külsővel verte be Schubert kapujába.

A Dortmund tartalékosan (Reus, Witsel és Can is sérült volt) is magabiztosan behúzta a Ruhr-vidéki rangadót, így holnapig a Bayern nyakán lóg.

Dortmund–Schalke 4–0

(Fotó: Martin Meissner/Pool via Getty Images)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Ma van az évfordulója minden idők egyik legzseniálisabb gólpasszának a BL-ben

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés