A tartalékosra rotált Fradi nagyon elporolta az Újpestet a Megyeri úton.

Meglepetésre az Európa-konferencialiga-kiesés után Dejan Stankovic kispadra ültetett néhány stabil kezdőjátékost, pedig az Újpest volt az ellenfél. Abu Fani, Marquinhos, Mmaee és Makreckis is pihenhetett. Így a korábban keveset játszó, Loncar, Ben Romdhane és Katona is játszhatott. (Persze lehet, hogy megnézte a Fradi előző öt Megyeri úti eredményét és úgy érezte, lehet rotálni: 0–1, 0–4, 0–1, 0–6 és 2–3.)

Így nem meglepő, hogy az első negyedóra az Újpesté volt, de persze amíg Varga Barnabás ott van a pályán, addig mindig benne van a gól a Fradiban. A válogatott csatár a félidő végén kétszer is betalált, mindkétszer Katona Bálint adta a gólpasszt.

A második félidőben pedig jött a henger, Loncar is betalált, majd adott két gólpasszt Pesicnek.

Így a vége 5–0 lett a Fradinak, kiütötte az Újpestet, így sorozatban 15. alkalommal is a Fradi nyerte a nagy rangadót.
  • OTP Bank Liga, 22. forduló
  • Újpest FC–Ferencvárosi TC 0–5 (0–2)
  • Gólszerzők: Varga B. (36., 45.), Loncar (65.), Pesic (75., 82.)

Ez már a nagyon komoly fiúk játszótere – mondta a Fradi vezérigazgatója

Orosz Pál a Fradi Ekl-menetelése után elmondta, hogy külföldön már ki tudják mondani a Ferencváros nevét és már nem a kis klubok között kezelik őket.

Varga Barnabás három és fél perc alatt rúgott mesterhármast

A Ferencváros támadója bő három perc alatt hármat rúgott, összesen négy góllal zárt az MTK elleni bajnokin.