A világbajnokság előtt nem gondoltuk, hogy az 5. fordulóban még ekkora tétje lesz a finnek magyarok elleni meccsének, ám a hazaiak kétszer is botlottak. Fel is vonult a lelátón fél Tampere, de ott így sem nyertek.

Hokiban sajnos jobbak voltak a finnek, de Magyarország bizonyította, hogy helye van az elit-vb-n: telt ház előtt két negyeden át pariban volt a rendező Finnország ellen, a második harmadban le is ikszelt a világ- és olimpiai bajnokkal.

A tamperei különítményünk jelentette, hogy még a nagyon is szakértő, és egyébként ritka barátságos finn szurkolók is elismerően beszéltek a magyar hokicsapatról, ők úgy látták, a svédek tegnap jobban megverték a mieinket, mint amire számítottak, ma pedig kifejezetten jól játszottak Háriék.

Ebben közrejátszhatott azt is, hogy a hatalmas finn fölény ellenére a magyarok nyerték a lelátói csatát: parádésan szurkoltak a mieink. A hazaiak kétségbeesett Suomi rigmussal próbálkoztak, miközben a magyar drukkerek szervezetten tolták végig a szurkolást a legelejétől kezdve.

(Fotó: Nagy Gergely)

Az első öt percben ez nagyon is érződött, a kapura lövések aránya 3:1 volt a magyaroknak, tíz percig egyenrangú ellenfelek voltunk, a 14. percben azonban Mikko Lehtonen vezetést szerzett.

A második harmad nem indult jól, Kaapo Kakko megduplázta a hazai előnyt. Csakhogy a piros mezes magyar válogatott nem asszisztálni jött, három perc múlva szépített. Sebők Balázs közelről ütötte be a pakkot.

A harmadik harmadra aztán minden fordult, kijött a finnek valódi ereje, a mieink pedig kicsit elfáradtak, érkeztek is a hazai gólok. Mégpedig elég sűrűn. Emiatt erőre kaptak a nézők is, így az utolsó játékrész minden szempontból a finneké volt.

Viszont jó jel, hogy a svédek elleni 20 perc után most 40 percig tartottuk magunkat a világ egyik legjobb csapata ellen, amely ráadásul hazai jégen hokizott. A németek és az osztrákok ellen hatvan percig kell koncentrálni és frissen tartani a lábakat.

Sokat elárult a magyar és a finn drukkerek kapcsolatáról, hogy a végén a magyar szurkolók is azt skandálták, hogy: Suomi! Suomi!

Jégkorong elit-vb, A-csoport

Finnország–Magyarország 7–1 (1–0, 1–1, 5–0)

(Kiemelt fotó: Samppa Toivonen/Apollo Photo/DeFodi Images via Getty Images)

Irány Tampere!

Útnak indultunk egy Škoda Enyaq iV-vel, hogy május 18-én és 19-én csatlakozzunk a magyar szurkolókhoz a svédek és a címvédő finnek elleni meccseken. Csak egy győzelmen múlik a bennmaradás a világ legjobbjai között, szurkoljunk együtt a magyar válogatottnak! A Baltikumról és a škodás kalandokról beszámolunk majd a Playeren, a küldetésünket élőben ezen a Facebook-oldalon tudjátok követni.