Az Európa-liga selejtezőjének első körében a DVSC hazai pályán az albán Kukesit verte magabiztosan.

A nemzetközi szinten tapasztalatlan Debrecen aktívan kezdett, összességében azonban az albánok dominálták az első félidőt. A vendégek a 24. percben óriási kapufát rúgtak, 45 perc után 0–0 volt az eredmény.

A második félidőben tíz perc után jött a DVSC vezetőgólja, a csereként beállt Garba két perc után betalált:

A 77. percben jött a második hazai gól, Varga Kevin duplázta meg az előnyt. Hat perccel később ismét Varga villant, az ő második góljával már hárommal vezetett a DVSC.

A Debrecen tehát nem kapott gólt, de rúgott hármat, így gyakorlatilag már az első meccsen eldöntötte a továbbjutást. A visszavágó jövőhéten rendezik.