A Real Londonban is nyerni tudott, a Milan pedig nem kapott ki Nápolyban, így a két patinás klub várja az ellenfelét az elődöntőben.

Mozgalmas volt az AC Milan nápolyi vendégjátéka, a milánói 1–0 után keményen kezdett a hátrányban lévő Napoli, ám igazán nagy helyzetig nem jutott. A Milan viszont kapott egy tizenegyest a 20. percben, Rafael Leãót rúgta fel Mario Rui. Giroud lövését azonban Meret kivédte.

A Milan nyerte az olasz rangadót a BL-negyeddöntőben

A párharc viszont közel sem dőlt el.

De a félidő végén is megvillant a Rafael Leão–Giroud duó. De főleg a portugál szélső, aki szinte egymaga lerendezte a Milan továbbjutását. Ndombélé hibája utána a saját térfelének közepén szerzett labdát, aztán elvágtatott a Napoli kapujáig, miközben három védőt hagyott állva, majd begurította Giroud-nak.

A Milan aztán tökéletesen zárt a meccs végéig, akkor azonban a Napoli is kapott egy tizenegyest, igaz, ez kevésbé volt egyértelmű, Tomori támaszkodó kezét lőtte el Osimhen. Kvarachelia büntetőjét azonban Maignan kivédte, a francia kapus pedig ezzel Leãóval együtt hős lett.

A Napoli a 93. percben Raspadori beadása után Osimhen fejesével ugyan egyenlített.

A hosszabbítás már nem jött össze. A Milan 2007 óta először jutott elődöntőbe a Bajnokok Ligájában.

• Napoli–AC Milan 1–1
  • Továbbjutott: az AC Milan kettős győzelemmel, 2–1-s összesítéssel

A másik meccsen a Frank Lampard váratlant húzott, kétgólos hátrányban öt védővel és négy belső középpályással kezdett, tehát nem tervezte lerohanni a Realt.

A Real Madridnak sem okozott gondot a Chelsea legyőzése

Pocsék formában van a Chelsea, így különösebben meg sem izzadt a Real a győzelemért.

Aztán persze kiderült, hogy egy erős presszinget talált ki, amit Gallagher és Kanté vezetett az egyetlen csatár, Havertz mellett. Zavarba is hozták a madridi védelmet párszor, és még helyzetük is volt, ám az Kantéra jött ki kétszer is, aki viszont nem egy nagy gólvágó.

A Real Madridban viszont akad bőven játékos, aki képes gólt szerezni, ezúttal Rodrygo volt a nyerőember. A brazil az 58. percben eldöntötte a továbbjutást.

Majd a 80. percben a meccset is.

A Real Madrid tehát kapott gól nélkül, négy rúgott góllal simán jutott az elődöntőbe, ott viszont vagy a Bayern, de inkább a Bayernt az első meccsen három góllal elintéző Manchester City vár rá. Az már egy más szint.

• Chelsea–Real Madrid 0–2
  • Továbbjutott: a Real Madrid, 4–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel

Szerződést hosszabbít a Real Madrid két legendája

Úgy tűnik, marad Madridban a két korszakos középpályás.

(Fotó: Giuseppe Cottini/AC Milan via Getty Images)

Húsz méterről, kapásból, a lécet érintve: óriási gólt rúgott az izlandi középpályás