Az van, hogy a magyar labdarúgó bajnokságnál még a thaiföldi liga is erősebb.

Csiki Norbert egy 25 éves magyar focista, egészen pontosan csatár, és ő is ígéretes játékosnak indult, volt több korosztályban is válogatott, aztán 2015-ben az MTK-ból a bombaerős thaiföldi Sisakethez igazolt, ahol fél évet bírt ki, mert:

„A csapatban 25 játékos volt, 20 nem beszélt angolul”

– de és a lényeg most jön:

sokkal könnyebbre számítottam úgymond, hogy könnyebben lehet ott futballozni a bajnokságban.

Mindegy, hazatért, mert itt mégsem annyira nehéz a focistaélet, most éppen a Gyirmótban, vagyis az NB I-ben tolja. És örülhet, mert három meccs után Bernd Storcktól kapott meghívót a magyar válogatott augusztus végi összetartás keretébe.

Kapusok: Nagy Gergely (Vasas), Kovácsik Ádám (Videoton), Dibusz Dénes (Ferencváros)
Védők: Fiola Attila (Puskás Akadémia), Botka Endre (Budapest Honvéd), Korcsmár Zsolt (Vasas), Kálnoki-Kis Dávid (Újpest), Lang Ádám (Videoton), Korhut Mihály (DVSC), Hangya Szilveszter (Vasas)
Középpályások: Vida Máté (Vasas), Elek Ákos (DVTK), Bognár István (DVTK), Nagy Dominik (Ferencváros), Kovács István (Videoton)
Támadók: Csiki Norbert (Gyirmót), Böde Dániel (Ferencváros)

És ha esetleg kíváncsi lennél, hogy egy magyar focista mennyit kap fáradtságos munkájáért az NB I-ben, akkor ezt is eláruljuk neked:

Már tudjuk, hogy mennyit keres egy NB I-es focista

(via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

60 évesen is parádés formában van a korábbi világbajnok csatár

A Liverpool újabb magyar válogatottat akar leigazolni

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
23% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
77% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Divat, design, beauty, gaming – A legjobb magyar alkotókat keresik
Hirdetés