Lapértesülések szerint a 2014-es fociválogatott is érintett lehet a nagy orosz államilag irányított doppingolásban. Közülük néhányan még most is válogatottak.

A Daily Mail írta meg, hogy az orosz labdarúgó-válogatott is gyanúba keveredett, de nem ám egy-két játékos, hanem a 23-as vb-kereten kívül még legalább 11 focista lehet érintett az állami doppingolásban.

Az egész ügyet feltáró, ún. McLaren-jelentés minden kétséget kizáróan megállapította, hogy államilag irányított doppingolás zajlott Oroszországban, most pedig úgy tűnik, hogy 34 labdarúgó is lehet a több 1000 nevet tartalmazó listán. Az angol rákérdezett a FIFA-nál, hogy mit lép, a szervezet pedig jelezte, vizsgálatot folytat az ügyben.

A 2004-es vébén résztvevő 23 orosz közül öt még most is válogatott, játszanak is a Konföderációs Kupán, ahol kiestek a csoportkörben – Gyenyisz Glusakov, Alekszandr Szamedov, Igor Akinfejev, Jurij Zsirkov és Makszim Kanunnyikov.

Ez az orosz válogatott egyébként a KK előtt Budapesten verte 3–0-ra a magyar válogatottat.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Lamine Yamal ismét olyat varázsolt, hogy alig hisszük el

Ez aztán a szivatás: nagy arccal kihagyta a tizenegyest, majd az ellenfél játékosai odamentek gratulálni

Brutálisan nagy gólt rúgott a rangadón a török középpályás

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés