A nyolc között kiesett az egyik legnagyobb favorit, a Villarreal 16 év után játszhat ismét BL-elődöntőt.

A Villarral az előző körben a Juventust ejtette ki, ennek ellenére szinte mindenki teljesen esélytelennek tartotta a Bayern elleni párharcban a Sárga tengeralattjárót. És ez olyan nagyon azt követően sem változott, hogy Emery csapata hazai pályán egy góllal legyőzte a Bayern Münchent. A visszavágón úgyis továbbjut a Bayern – gondolta a nagy többség. Nem ez történt.

A Villarreal nem focizni ment Münchenbe, hanem az eredményt védeni, és ez nagyon sokáig működőképes taktika volt. A Bayern fölényben volt, de komoly ziccereket nem tudtak kialakítani Lewandowskiék az első félidőben. A második elejét azonban megnyomta a hazai csapat, és az 52. percben a lengyel góljával megszerezte a vezetést. Összesítésben ezzel 1–1 volt az állás, a Bayernek tehát kellett a második gól is. Ez nem jött össze, ellenben a Villarreal a 88. percben egy kontra végén Chukwueze góljával egyenlített. A hazaiaknak erre már nem volt válasza,

1–1 lett a végeredmény, ez pedig azt jelenti, hogy a Villarreal kiejtette a Bayernt, és 16 év után ismét a BL-döntőért játszhat.