BL-klasszikus lett a Real Madrid és a Chelsea visszavágójából.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első meccsén a Real Madrid Karim Benzema mesterhármasával 3–1-re nyert Londonban, így a madridi visszavágót kedvező helyzetből várta a Real.

Benzema lerendezte a BL-címvédő Chelsea-t is

Nem nagyon van jobb formában lévő labdarúgó a világon Karim Benzemánál, ezt most a Chelsea is megtapasztalta. Nem lesz ebből címvédés.

A Chelsea azonban a vártnál sokkal nehezebb meccsre kényszerítette a Benzemáékat, és a hazaiak nagyon közel volt ahhoz, hogy kiessenek. Mount góljával már 15 perc után vezetett a Chelsea, a második félidő elején aztán Rüdiger is betalált, így a címvédő ledolgozta a hátrányát. Sőt, a Chelsea a harmadik gólját is megszerezte, de Alonso találatát végül kezezés miatt érvénytelenítették. A kékek azonban nem álltak le, Werner már szabályos gólt rúgott, 0–3 volt az állás, óriási bajba került a Real Madrid.

Luka Modric zseniális passza után azonban Rodrygo szépített, összesítésben így 4–4 volt, jöhetett a hosszabbítás. A 96. percben aztán a megszokott Real-recept ismét sikeres volt, Vínicus Júnior egy labdaszerzés után beadott, Karim Benzema pedig Mendy kapujába fejelt.

3–2-re ezzel ugyan kikapott hazai pályán a Real Madrid, de 5–4-es összesítéssel továbbjutott, ott van a BL elődöntőjében.

A meccs hosszabb összefoglalója:

Bajnokok Ligája negyeddöntő, visszavágó

Real Madrid–Chelsea 2–3 (0–1) – hosszabbítás után

Gólszerző: Rodrygo (80.), Benzema (96.), ill. Mount (13.), Rüdiger (51.), Werner (75.)

Továbbjutott: Real Madrid, 5–4-es összesítéssel