Argentínát legyőzte a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpiai torna csoportkörének második fordulójában.

Nem kezdte jól a férfi kézilabda-tornát az olimpiára 12 év után kijutó magyar válogatott, az első csoportmeccsén három góllal kikapott Egyiptomtól:

Ledolgozta a nyolcgólos hátrányt, de mégis kikapott a férfi kéziválogatott

Vereséggel kezdte a párizsi olimpiát a férfi kézilabda-válogatott.

A második fordulóban Argentínával játszottak Lékaiék, és hogy esélyük maradjon a negyeddöntőre, mindenképp győzniük kellett.

Az első húsz percben védekezésben akadtak nehézségei a magyar csapatnak, az argentinok gyors, agilis játékával nem nagyon tudott mit kezdeni a védelem, de így is többnyire vezetett Chema Rodríguez csapata. 20 perc után kezdett összeállni a védekezés, támadásban pedig egy-két hibát leszámítva jöttek a gólok, így félidőben megnyugtató, ötgólos volt a magyar előny.

Jól indult a második félidő, a 37. percben két gyors Lékai-gól után már nyolccal vezetett Magyarország, majd már kilenccel Imre találata után, közben Pasalics is kiváló volt, több ziccert fogott meg. Az argentinok zárkózni nem tudtak, cserébe egyre durvábban, sportszerűtlenebbül kézilabdáztak, végül két játékos is piros lapot kapott.

A végeredmény 35–25 lett, a második csoportmeccsét magabiztosan nyerte Magyarország.

A férfi kézilabda-válogatott legközelebb szerdán 9 órától lép pályára Párizsban, a második fordulóban a hazaiakat legyőző Norvégia lesz az ellenfele.

Férfi kézilabda, B-csoport, 2. forduló

Argentína–Magyarország 35–25 (12–17)

A női válogatott is megnyerte a második meccsét:

Mutatjuk a női kézisek drámai győzelmének utolsó két percét

Ötgólos hátrányban is volt a magyar válogatott, de végül egy drámai meccsen győzött Brazília ellen.

(Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét

Ibrahimovic arról, hogy mi a feladata a Milannál: Főnök vagyok, mindenki nekem dolgozik