Négy éve is végigmentünk az ágrajzon és akkor francia–spanyol döntőt vártunk, ami ötven százalékban be is jött. A katari torna előtt is levezetjük, mire számítunk.
Végigzongoráztuk a világbajnokság ágrajzát, átgondoltuk, melyik csapatok jutnak tovább a csoportokból, és milyen sorrendben, aztán a végén kijött egy dél-amerikai és egy európai elődöntő.
Már a csoportkörben várunk kisebb meglepetéseket, aztán az egyenes kieséses szakaszban rögtön kiszórtuk a címvédőt, de bőven akadnak teljesen megjósolhatatlan párosítások.
Akárhogy csűrtük-csavartuk az ágrajzot, nehezen jön ki belőle egy argentin-brazil álomdöntő, hacsak nem taktikázik valamelyik válogatott és állítja magát a csoport második helyére. Erre egyébként Brazíliának van nagyobb esélye a két európai mellett, de nem számolunk ezzel
Itt vannak a csoportok:
A-csoport: Katar, Ecuador, Szenegál, Hollandia
B-csoport: Anglia, Irán, Egyesült Államok, Wales
C-csoport: Argentína, Szaúd-Arábia, Mexikó, Lengyelország
D-csoport: Franciaország, Dánia, Tunézia, Ausztrália
E-csoport: Spanyolország, Németország, Japán, Costa Rica
F-csoport: Belgium, Kanada, Marokkó, Horvátország
G-csoport: Brazília, Szerbia, Svájc, Kamerun
H-csoport: Portugália, Ghána, Uruguay, Dél-Korea
A brazil válogatott ismét összekerült Svájccal és Szerbiával, ennek egyik csapat sem örülhet. A jelenlegi formák alapján az egyik európai csapat be is ragad a csoportba, mi most azt mondjuk, Szerbia továbbjut Brazília mögött.
Az A-csoportból Hollandia továbbjutása borítékolható, viszont nagy kérdés, hogy Katar is akkorát megy-e, mint az oroszok négy éve. Mi ezt nem várjuk.
A csoportkör csúcs a spanyol–német rangadó, ahol eldől, melyik együttes kerül az argentin–brazil ágra. Itt talán jobban jár az a csapat, amelyik második lesz, mert akkor elkerülheti a dél-amerikai nagyokat.
Nyolcaddöntő
- Hollandia (A1)–Wales (B2) (49. mérk.) – Hollandia jut tovább
- Argentína (C1)–Franciaország (D2) (50. mérk.) – Argentína
- Dánia (D1)–Lengyelország (C2) (52. mérk.) – Dánia
- Anglia (B1)–Szenegál (A2) (51. mérk.) – Anglia
- Spanyolország (E1)–Belgium (F2) (53. mérk.) – Spanyolország
- Brazília (G1)–Uruguay (H2) (54. mérk.) – Brazília
- Horvátország (F1)–Németország (E2) (55. mérk.) – Horvátország
- Portugália (H1)–Szerbia (G2) (56. mérk.) – Portugália
Franciaország formája jelenleg nem ér negyeddöntőt, ráadásul a legutóbbi tétmeccsükön épp Dánia verte el őket könnyedén. Most is azt várjuk, hogy Eriksenék beelőzik őket, amivel elkerülik Argentínát és mennek még egy kört. A spanyolok kegyetlen ágra kerülnek azzal, hogy megverik a németeket, Belgium következne, akit meg a horvátok mögé soroltunk.
Negyeddöntő
- Spanyolország (E1/F2)–Brazília (G1/H2) (58. mérk.) – Brazília
- Hollandia (A1/B2)–Argentína (C1/D2) (57. mérk.) – Argentína
- Horvátország (F1/E2)–Portugália (H1/G2) (60. mérk.) – Portugália
- Anglia (B1/A2)–Dánia (D1/C2) (59. mérk.) – Anglia
Mivel jelenleg a két dél-amerikai válogatott tűnik a legerősebbnek, ezért továbbjuttatjuk őket, az európai ágon pedig az Eb-döntős Anglia és a méregerős kerettel rendelkező Portugália nálunk a favorit.
Elődöntő
- Argentína (57. m. győztese)–Brazília (az 58. m. győztese) – Argentína
- Anglia (59. m. győztese)–Portugália (a 60. m. győztese) – Portugália
Okosat nehéz ide írni, elvégre nincs különbség a csapatok között, de úgy érezzük, az elmúlt évtizedek megkoronázása lenne egy Messi–Ronaldo finálé.
A 3. helyért
- Brazília–Anglia
Döntő
Argentína–Portugália
A világbajnokságot november 20. és december 18. között rendezik meg, a csoportkör 12 napig tart majd, december 3-án kezdődik az egyenes kieséses szakasz.
Beharangozóink:
(Fotó: David Rawcliffe/Anadolu Agency/Getty Images)