A francia menedzser 22 évig volt edző Angliában, de ettől még nem lett elfogult. Szerinte hiba volt megadni a büntetőt, amivel végül Anglia kiejtette Dániát az Eb-elődöntőben.

„Ez nem volt tizenegyes. Nem értem, miért nem kérték meg a játékvezetőt, hogy vessen egy pillantást az esetre” 

– mondta a 71 éves szakember, majd hozzátette, hogy egy ilyen helyzetben, ilyen fontos meccsen a játékvezetőnek teljesen biztosnak kell lennie a döntésében, és most a VAR-szobában ülők cserbenhagyták Danny Makkelie-t.

Ráadásul a korábbi kiváló angol játékvezető, Mark Clattenburg is azt mondta, ez nem büntető: „Ha a játékvezetők egyetértenek velünk, akkor nincs mit mondani, ugyanis ez nem gyakran történik meg!” – fűzte hozzá Arsène Wenger.

Itt van az eset, mi sem láttunk olyan kontaktot, ami indokolta volna a tizenegyest:

Anglia megkapta az esélyt, hogy hazai pályán megnyerje az Európa-bajnokságot

A fáradtság, a bővebb angol keret és egy nevetséges tizenegyes túl sok volt Dániának, így Anglia 55 év után ismét döntőt játszik egy világeseményen.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Gareth Bale elmondta, mire van a legnagyobb szüksége a Real Madridnak

5 dolog, amit valószínűleg nem tudtál a Bajnokok Ligája himnuszáról

13 másodperc alatt, egyetlen kőkemény ütéssel KO-zta ellenfelét a nehézsúlyú bokszoló

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
25% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés