Nincs még egy olyan magyar teniszező, mint Babos Tímea.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Babos Tímea és Kristina Mladenovic két nagyon sima szettben, 6:2, 6:3-ra megverte a kínai Tuan Jing-jinget és Cseng Szaj-szajt a Roland Garros női páros döntőjében.

Ezzel pedig Tímea történelmet írt, ő az első magyar teniszezőnő, aki a profik között két Grand Slam-címet szerzett – neki ehhez egyébként nyolc GS-döntőre volt szüksége.

A magyar, francia párosnak egyébként ez volt a negyedik közös döntője, és a 2018-as Australian Open után a második GS-címe párosban.

Roland-Garros on Twitter

✔? @AustralianOpen 2018 ✔? @rolandgarros 2019 @TimeaBabos et @KikiMladenovic remportent leur second Grand Chelem ! Elles s'imposent en finale du double Dames 6-2, 6-3 face à la paire chinoise Yingying Duan et Saisai Zheng. https://t.co/7Ci2LXFaLo | #RG19 https://t.co/ciMtsOrTg0

A győzelem egyben azt is jelenti, hogy hétfőtől Babos a 2., míg Mladenovic az első helyet foglalja el a világranglistán női párosban – ITT tudod majd megnézni.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Foci-vb-kvíz: Mutatunk egy fotót, melyik játékos NEM szerepel rajta?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés