Kikapott hazai pályán a Granadától a Barcelona. Teljesen kaotikus a spanyol bajnokság hajrája.

A szezon során először állhatott volna a bajnokság élére a Barcelona, amennyiben legyőzi hazai pályán a Granadát. A katalán csapat végig dominált, az első félidőben Griezmann remek lefordulása, majd passza után Lionel Messi szerzett vezetést a hazaiaknak.

A második félidőben aztán két helyzetből két gólt rúgott a Granada, a Barca meg teljesen lefagyott, a végén már reménytelen ívelgetésekkel próbált pontot menteni Koeman csapata. Nem sikerült, így visszacsúszott a harmadik helyre. Az Atlético Madrid 73 ponttal első, a Real és a Barca 71-71 pontos (egymás elleni eredmény miatt a Real van kedvezőbb helyzetben), míg a negyedik Sevilla 70 pontos öt fordulóval a bajnokság vége előtt.