A KÍ hosszabbítás után búcsúzott a Bajnokok Ligája selejtezőjéből.

A feröeri csapat a BL-selejtező első fordulójában a Ferencvárost búcsúztatta óriási meglepetésre, majd a második körben a svéd Hackent is kiejtette. A harmadik körben már a BL-playoff volt a tét, és a Klaksvík ezúttal is győzelemmel kezdett, hazai pályán a norvég Moldét verte.

A norvégiai visszavágón végül megfordították a párharcot a hazaiak. 90 perc után 1–0-ra vezettek, a hosszabbításban pedig a továbbjutást jelentő gólt is sikerült megszerezniük. A Molde a Bajnokok Ligája rájátszásában folytatja, vagyis egyetlen győztes párharcra van a főtáblától. A Klaksvík az Európa-liga playoffkörében folytatja, a Sheriff–Bate párharc győztesével játszik. Ha továbbjut, az Európa-liga csoportkörében játszhat ősszel, ha kiesik, akkor a Konferencia-liga főtábláján folytatja az európai szereplését.

Linnes szerezte a Moldénak a továbbjutást jelentő gólt – katt a videóért.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló:

Molde (norvég)–KÍ (feröeri) 2–0 (K. Eriksen 17., Linnes 112.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: 3–2-es összesítéssel a Molde

Ez is érdekelhet:

Hatot rúgott a Fradi Máltán

Kiütötte a Fradi a máltai bajnok Hamrun Spartanst az EKL-selejtezőben. Alighanem tovább is jutott.

(Fotó: Getty Images)