A Real Madrid története során 14. alkalommal nyerte meg a BEK-et/BL-t.

A Liverpool és a Real Madrid játszotta a 2021-22-es Bajnokok Ligája-szezon döntőjét. A párizsi finálé egy visszavágó volt, négy évvel ezelőtt ugyancsak a BL-döntőben találkozott a két klub, akkor a Real Madrid nyert 3–1, miután döntő elején Mo Szalah megsérült, később pedig az akkori Pool-kapus, Loris Karius kétszer is nagyot hibázott.

A két csapat útja a döntőig

A Real Madrid a nyolcaddöntőben a PSG-t búcsúztatta, miután a visszavágón Karim Benzema 17 perc alatt mesterhármast szerzett. Majd a nyolc között a címvédő Chelsea-t ejtette ki: Londonban két góllal nyert a Real, a visszavágón a Chelsea-nek már háromgólos előnye is volt, végül a Real hosszabbítás után jutott tovább. A négy között a Manchester City ellen hosszabbítás után jutott tovább Ancelotti csapata, miután a visszavágó utolsó két percében Rodrygo duplázott, a hosszabbításban pedig Benzema tizenegyesével ment tovább a Madrid.

A Liverpool a 16 között az Intert ejtette ki, miután Milánóban két góllal nyert, otthon viszont kikapott eggyel. A nyolc között a Benficát is legyőzte idegenben Klopp csapata, a visszavágón ezúttal sem tudott nyerni, de a továbbjutáshoz a 3–3-as eredmény is elég volt. A négy között a Pool kettős győzelemmel jutott tovább a Villarreal ellen.

A két csapat felállásában komoly meglepetés nem volt, Jürgen Klopp a védelem közepén Van Dijk mellett Konatének szavazott bizalmat, a csatársorban pedig már megszokott módon Mané és Szalah mellett Diaz kezdett. A Real Madrid is a szokásos 4–3–3-as formációjában kezdett, Benzemával, Viníciusszal és Valverdével a támadók között.

Kezdőcsapatok

Real Madrid
Courtois – Carvajal, Éder Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modric – F. Valverde, Benzema, Vinícius Júnior

Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Fabinho, J. Henderson, Thiago Alcantara – Szalah, Mané, Luis Díaz

A döntő biztonsági okok miatt 36 perces késéssel kezdődött, miután a szurkolók stadionba való bejutása csúszott, több drukker nem tudott időben bejutni az arénába.

A kezdés előtt tehát volt nem várt bonyodalom, az első félidőben azonban nagyjából az történt, amit előzetesen várni lehetett. A Liverpool dominált, magasan letámadott, végig veszélyesebben futballozott. A Real mélyen védekezett, gondjai voltak a labdakihozatalokkal, abban bízott a Madrid, hogy gyors kontrával, Benzema és Vinícius közreműködésével kerül majd helyzetbe.

Szabályos gól nem volt az első félidőben. A Liverpool kapufáig jutott, miután Mané lövése után védett Courtois, Szalahnak volt egy nagyobb és egy kisebb helyzete. A Realnak egy említésre méltó támadása volt, a félidő végén Alaba indítása után Benzema került ziccerbe, de előbb elvesztette a labdát, majd betalált, a gólt azonban hosszas VAR-vizsgálat után érvénytelenítették.

Az 59. percben viszont már szabályos gólt szerzett a Real. Egy gyors támadás végén Fede Valverde beadása után Vinícius Júnior került helyzetbe, és a brazil nem is rontotta el a ziccert:

A gól után is a Liverpool volt az aktívabb, a Real még inkább beállt a kontrákra. Az utolsó 15 percben Klopp már négy támadóval próbált egyenlíteni, Szalah és Mané mellé beállt Jota és Firmino is. Egyenlíteni azonban nem tudott a Liverpool, maradt az 1–0.

A Real Madrid nyerte a 2022-es Bajnokok Ligáját, története során 14. alkalommal.