Továbbment a PSG, de nagyon kicentizte a továbbjutást a francia bajnok.

A Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulója előtt az már biztos volt, hogy a Borussia Dortmund továbbjutott a legnehezebb négyesből. A másik továbbjutó helyért viszont még a PSG, a Milan és a Newcastle is versenyben volt.

A Dortmund a PSG-t fogadta, Adeyemi góljával szereztek vezetést a hazaiak az 51. percben, a PSG négy perccel később egyenlített Zaire-Emery találatával.

Borussia Dortmund–PSG 1–1

Adeyemi gólja – videó

Zaire Emery gólja – videó

A másik meccsen a Newcastle otthonába ment az AC Milan, a hazaiak vezettek Joelinton góljával, továbbjutásra is álltak, végül azonban 2–1-re kikaptak, miután Pulisic és Chukwueze góljaival fordított a Milan.

Newcastle–AC Milan 1–2

Joelinton gólja – videó

Pulisic gólja – videó

Chukwueze gólja – videó

A csoportot így 11 ponttal a Borussia Dortmund nyerte meg, a PSG és a Milan 8-8 ponttal zárt, de az egymás elleni mérlegnek köszönhetően a Párizs ment tovább a Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata közé. Ha szűken is, de továbbjutott tehát Luis Enrique csapata, amely egy esetleges dortmundi vereséggel kiesett volna.

A Milan tavasszal az Európa-ligában folytatja, a Newcastle végül 5 ponttal zárt, negyedik lett az F-csoportban.

Kedden történt a Bajnokok Ligájában:

Kikapott, csoportutolsó lett a BL-ben a Manchester United

Mindössze egy győzelemmel zárta a csoportkört a Manchester United a Bajnokok Ligájában.