10 éve annak, hogy Németország a világbajnoki elődöntőben megsemmisítette a brazil válogatottat.

Úgy ment neki a 2014-es hazai rendezésű világbajnokságnak a brazil válogatott, hogy a világbajnoki címet leszámítva minden más eredmény csalódást jelent. Arra azonban senki sem gondolt, hogy a brazil futball történetének legmegalázóbb vereségébe szalad bele a selecao.

A Németország elleni elődöntőben tíz percig volt esélye a továbbjutásra a hazaiaknak, a 29. percben azonban már öt góllal vezetett a német csapat. Müller a 11. percben, Klose a 23. percben talált be, majd két perc alatt duplázott Kroos, szűk félóra után pedig Khedira is betalált. A második félidőben Schürrle talált be kétszer, a brazil becsületgólra egészen a 90. percig kellett várni, Oscar volt eredményes.

Brazíliának megalázó módon szakadt meg a 62 meccs óta tartó hazai veretlensége, először kapott hét gólt egy világbajnoki meccsen, a hatgólos vereség pedig a Peru elleni 1920-as 0–6 után a második legsúlyosabb volt.

Németország végül világbajnok lett, miután a döntőben Götze góljával legyőzte Argentínát, a brazilok pedig Hollandia ellen a bronzmeccset is elbukták.

Ha már nosztalgia, akkor ez is érdekelhet:

26 éves lett a Bergkamp-gól, ami maga a művészet

26 éve ezen a napon rúgta az egyik legemlékezetesebb gólját a hollandok kiválósága.

A németeknek csoda, a magyaroknak rémálom volt – 70 éves az elbukott vb-döntő

70 éve annak, hogy az Aranycsapat elszenvedte a magyar futball történetének legfájóbb vereségét.