Brazília egy félidő alatt négyet rúgott, nagyon simán jutott be a világbajnokság legjobb nyolc csapata közé.

A brazil válogatottba visszakerült az előző két meccset sérülés miatt kihagyó Neymar a Dél-Korea elleni nyolcaddöntőben. Papíron az egyik leglefutottabb párharcnak tűnt a brazil–dél-koreai, és végül az eddigi nyolcaddöntők messze legsimább meccse lett.

Az első félidőben négyet rúgtak a brazilok, Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison és Lucas Paquetá talált be a dél-koreai kapuba.

Vini Jr. gólja:

Neymar tizenegyese:

Richarlison ismét gyönyörű gólt szerzett:

Paquetá góljával már néggyel ment Brazília:

A második félidőnek már inkább barátságos meccs feelingje volt, mindkét válogatott rúghatott volna több gólt, de végül csak Dél-Korea rúgott, Paik Szung Ho szépített:

Brazília tehát könnyedén jutott a legjobb nyolc közé, a negyeddöntőben Horvátországgal játszik péntek délután.

Foci-vb, nyolcaddöntő

Brazília–Dél-Korea 4–1

A mai másik nyolcaddöntőben:

A vb első tizenegyespárbaja után jutott tovább a vb-ezüstérmes

A világbajnokság ötödik nyolcaddöntőjében láthattuk a torna első tizenegyespárbaját, amelyet Horvátország nyert meg.

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Szoboszlai őszinte kirohanása: Fel kell ébrednünk

Szoboszlai az újabb zseniális szabadrúgásgóljával rekorder lett

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Az Egyik csata a másik után kapta az Oscar-díjat. Te láttad?
15% Igen, nagyon bejött.
35% Igen, de nekem annyira nem adta.
32% Nem láttam, de megnézem.
18% Nem láttam és nem is tervezem.
Miért maradnak meg az emlékezetben bizonyos ajándékok?
Hirdetés