A Premier League mostani fordulójának csúcsrangadóján a listavezető, veretlen és BL-győztes Chelsea Londonban fogadta az angol bajnok és épp a londoniaktól a Bajnokok Ligája döntőjében vereséget szenvedő Manchester Cityt. Ezúttal Pep Guardiola és csapata örülhetett a legvégén.

A bajnokságban eddig nagyon meggyőző Chelsea-nek nehéz volt a sorsolása az idény elején, a Tottenhammel, az Arsenallal, a Liverpoollal és most a Man. Cityvel is játszott az első hat fordulóban Tuchel csapata. Egészen a mai meccsig azonban nagyon magabiztos volt a londoni klub, a bajnok ellen azonban elszenvedte az első vereségét az idei PL-szezonban a Chelsea.

A City az első félidőben végig dominált, támadásban momentuma sem volt a Chelsea-nek, gólt azonban ekkor még nem rúgott Guardiola csapata. A másodikban viszont már igen, az 53. percben Gabriel Jesus a Chelsea-védők szorításában még el tudta rúgni a labdát, a számára szerencsésen megpattanó lövés pedig reakció nélkül hagyta Mendyt:

Reece James első félidei sérülése után formációt kényszerült váltani a Chelsea, átállt a négyvédős felállására, Azpilicueta középhátvédből szélső védővé lépett elő, és bizony a Chelsea csapatkapitányának többször meggyűlt a baja Jack Grealish-sel. A City százmilliós játékosa kihagyott egy nagy ziccert a meccs utolsó negyedében, korábban több helyzetet is kialakított, de Jesus gólja volt az egyetlen a meccsen.

A Man. City papíron a szezon egyik legnehezebb meccsét nyerte meg, és pontszámban beérte a 13 pontos Chelsea-t és Liverpoolt.

Premier League, 6. forduló
Chelsea–Manchester City 0–1

(Fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Szenzációs átemelős gólt szerzett az aranylabdás Ousmane Dembélé

Magabiztos győzelemmel kezdte az Eb-t a férfi kézilabda-válogatott

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
31% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
15% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
53% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés