Ha ideiglenesen is, de feljöhetett volna a tabella második helyére a Manchester United, ha legyőzi a Crystal Palace-t. Sokáig úgy tűnt, Fernandesék begyűjtik a három pontot, de a végén a Palace kiegyenlített.

A Manchester United az előző fordulóban legyőzte a Manchester Cityt, zsinórban ötöt nyert az angol bajnokságban, és nem úgy tűnt, hogy az MU győzelmi sorozata a Crystal Palace ellen fog megszakadni. Nem úgy tűnt, de így lett.

Bruno Fernandes góljával az első félidő végén megszerezték a vezetést a vendégek, ami egészen a 91. percig kitartott, ekkor azonban a Palace szabadrúgást kapott. A labda mögé Michael Olise állt oda, a fiatal francia szélső pedig egy gyönyörű góllal egyenlített.

A végeredmény 1–1 lett, az MU ugyanúgy 39 pontos, mint a második City, de Guardiola csapata egy meccsel kevesebbet játszott. A tabella élén továbbra is a 47 pontos Arsenal.