Az orosz születésű páros hibátlan programot futott, de lemaradt a dobogóról. Az orosz sajtó csalást emleget.

Hibátlan rövidprogrammal és kűrrel olimpiai negyedik helyezést szerzett műkorcsolyában az orosz születésű, magyar színekben induló Pavlova Maria és Sviatchenko Alexei kettős.

A verseny után az orosz sajtóban több olyan hang is megjelent, amely szerint a páros érmet érdemelt volna. Az Eurosport szemlézte a Sport Expresst, amely szerint a magyar kettős nem kapta meg a bónuszpontokat.

„A magyar volt az egyetlen páros a japán mellett, amelyik hibátlanul korcsolyázott, és a technikai nehézségük abszolút összehasonlítható volt a többi éremesélyessel, viszont a bónuszpontokat nem osztották nekik olyan bőkezűen, mint a többieknek, a bírók pedig egyenesen lesújtottak a második pontszámukra. Őszintén szólva: Pavlovát és Sviatchenkót egyszerűen lelökték a dobogóról, egy olyan helyről, amelyet sokkal jobban megérdemeltek volna, mint mondjuk a németek.”

A Sport 24 szerint csalás történt:

„A kűrben szerzett 141,39 pont és az összesítésben szerzett 215,26 pont pályafutásuk legjobb eredménye, de ha a bírók nem manipulálnák nyilvánvalóan a bónuszokat és a bónuszkomponenseket, a magyaroknak dobogós helyen kellett volna végezniük. Kár, hogy Pavlovát és Szvjacsenkót nem engedték dobogóra állni, pedig jogosan megérdemelték volna”

írja az oldal.

Pavlova a verseny után úgy fogalmazott, hogy tökéletesen teljesítettek, a negyedik hely miatt azonban kissé csalódott:

(Fotó: Team Hungary)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

5 égető probléma, amit a Real Madridnak mindenképp meg kell oldania, ha jövőre nyerni akar

Amikor Messi a vérét adta a győzelemért, és megrúgta karrierje egyik legikonikusabb gólját

Hansi Flick elárulta, mi a legnagyobb álma a Barcelona edzőjeként

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már fizettél elő valakinek a tartalmaira az Onlyfansen?
1% Igen, folyamatosan van előfizetésem.
7% Egy próbát anno tettem.
4% Nem, de tervezem.
88% Esélytelen, hogy előfizessek.