Remekül kezdődött a 2024-es Európa-bajnokság, elvégre a hazai csapat nyert, ami megalapozza a jó hangulatot, másrészt láthattunk jó pár szép gólt.

Skóciának hatalmas ünnep ez a meccs, mivel története során mindössze harmadszor jutott ki a kontinenstornára. A britek ennek megfelelően alaposan meg is élték az Eb-fílinget Münchenben, rengetegen érkeztek a bajor városba.

Befutott a 200 ezer (!) skót drukker, elöntötték München utcáit

A skótok bevették Németországot, jelenleg Münchenben élvezik az Eb-t.

De azzal azért nem vádolhattuk a skótokat, hogy esélyesek lettek volna a németek ellen, akik nem elég, hogy hazai pályán játszottak, de még egészen kiváló is a keretük. Julian Nagelsmann azt a kezdőt küldte pályára a nyitómeccsen, amit mi is megjósoltunk.

A skót kezdő meglehetősen defenzív volt:

De hiába az 5–4–1-es felállás, a németek apró darabokra tépkedték a skót védelmet, megalázó volt a különbség. Egyrészt nem adták oda nekik a labdát, másrészt nem meddő passzolgatásba kezdtek, hanem megszórták őket. Már a 10. percben vezetést szereztek, Wirtz Kimmich passzát lőtte be.

Nyolc perc múlva a másik fiatal támadó, Musiala is bevert egyet.

A félidő végén aztán minden el is dőlt, tizenegyest kapott Németország, Porteoust pedig kiállították, miután megtaposta Gündogant. Havertz simán berúgta a büntetőt.

Németország a második félidőben sem lassított, leginkább azért, mert Nagelsmann beküldött pár cserét, akik bizonyítani akartak. Füllkrug is rúgott egy óriási gólt.

És a legvégén Emre Can is, aki az utolsó pillanatban került be a keretbe.

A kettő között Rüdiger öngóljával szépített Skócia, de ez tényleg csak arra volt jó, hogy ne nullázzák le őket. De így a legnagyobb vereségükbe néztek bele az Eb-ken. Ezeket a skótokat nekünk is le kell győznünk!

A németek viszont erőt demonstráltak, ők bizony tornát akarnak nyerni.

Európa-bajnokság, A-csoport, 1. forduló

• Németország–Skócia 5–1 (3–0)
  • Gól: Wirtz 10., Musiala 19., Havertz 45+1., Füllkrug 68., Can 90+3. ill. Rüdiger (öngól) 87.

(Fotó: James Baylis - AMA/Getty Images)

Nyerd meg kedvenc Eb-csapatod mezét!

Egyetlen jó tippel most megnyerheted kedvenc Eb-n résztvevő focicsapatod mezét.

Megmondjuk, meddig jut az Eb-n a magyar válogatott, és ki lesz az Európa-bajnok

Bátor, nemes és egyáltalán nem könnyű feladatot vettünk a nyakunkba. Megtippeltük, mi fog történni az Európa-bajnokságon.

Le kellett cserélni az Újpest-Győr játékvezetőjét

Mourinho a tőle megszokott szerénységgel beszélt a Mourinho-hatásról

Vinícius Jr. csak a harmadik helyen végezne az Aranylabda-szavazáson a német legendánál