Elszámolták magukat az Európai Labdarúgó-szövetségnél, később emiatt kellett elnézést kérniük.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Tottenham 41 év után nyert európai kupát azt követően, hogy az Európa-liga döntőjében egyetlen góllal legyőzte a Manchester Unitedet:

41 év után újra európai kupát nyert a Tottenham

A Tottenham nyerte az angol házidöntőt Bilbaóban.

A döntőt követő ünnepélyes kupaátadást egy kínos baki zavarta meg némiképp, nem jutott minden Tottenham-játékosnak érem, többek között a csapatkapitány Szonnak sem:

UEFA-blama: nem jutott mindenkinek érem az El-győztes Tottenhamnél

A csapatkapitánynak már csak egy meleg kézfogás maradt.

Az UEFA később jelezte, amiatt volt a baki, hogy a Tottenhamtől túlságosan sokan mentek érmet átvenni, majd egy hivatalos közleményben elnézést is kért a Szövetség:

„Nagy bánatunkra nem volt megfelelő mennyiségű érem a díjátadón a játékosok számában felmerülő váratlan eltérés miatt. Több csapattag – köztük sérült futballisták – vett részt az ünnepségen, mint számítottunk rá. A hiányzó érmeket átadtuk a játékosoknak az öltözőben, a figyelmetlenségért haladéktalanul elnézést kérünk”

olvasható az UEFA közleményében.

Ez is érdekelhet:

Az év egyik legnagyobb mentése is kellett a Tottenham El-győzelméhez

Testi épségét sem sajnálva mentett nagyot a gólvonalról a Tottenham védője.

(Fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott