A hatvan perc lejárta után vesztésre állt az olimpiai bajnok, mégis győzött.

A férfi kézilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében

az olimpiai bajnok Franciaország hosszabbítás után 34–30-ra legyőzte a címvédő Svédországot.

De hogyan!? Abszolút hihetetlen meccsen, amit egyszer agyonnyertek a franciák, majd teljesen, szinte véglegesen elveszítettek, de végül még simán behúzták.

Elsöprő kezdést produkáltak a franciák, a 16. percben már 12–5-re vezettek, a szünetben pedig 17–11-es előnyben voltak. Egy ilyen francia csapatot innen már szinte lehetetlen elengedni, csakhogy Svédország nem adta fel, miközben talán a kékek már elhitték, hogy megvan.

A második félidőt ugyanis 7–1-es sorozattal indították a svédek, majd egy újabb 7–2-es szériájuk végén az 55. percben már 25–23 volt az állás a javukra. Az utolsó percben a címvédő a győzelemért támadott, ám a játékvezetők lépéshiba miatt Jim Gottfridssontól elvették a labdát. A franciák felrohantak de csak egy szabaddobást tudtak kiharcolni, amit időn túl kellett elvégezni. Olyat meg nemigen szoktak bedobni.

Ám Elohim Prandit ez nem érdekelte, elhajlásból kapufára lőtte, ahonnan a meccs legjobbjának választott Andreas Palicka hátáról a kapuba pattant a labda. Döntetlen, hosszabbítás, svéd sokk.

A franciák ettől olyan lélektani előnybe kerültek, hogy végül a hosszabbításban már kevesebbet hibáztak és behúzták a meccset. Ezzel továbbra is veretlenek, és negyedszer jutottak Eb-döntőbe. Eddigi mérlegük három aranyérem.

A Telekom Veszprém francia játékosai közül a balszélső Hugo Descat nyolc, az irányító Nedim Remili öt, a beálló Ludovic Fabregas négy, az ugyancsak irányító Kentin Mahé egy alkalommal talált a hálóba. A túloldalon klubtársuk, Lukas Sandell két gólt lőtt.