Nem történt meglepetés, Cristiano Ronaldót választották a FIFA-nál a szezon legjobb játékosának. A legjobb háromba még Messi és Neymar fért be.

A szavazás során – a korábbiaknak megfelelően – a nemzeti válogatottak csapatkapitányai és szövetségi kapitányai, a felkért újságírók és a közönség adhatta le voksát. Mind a négy kategória szavazatait azonos súllyal vették figyelembe a végeredmény kiszámításakor.

Ronaldo idén Bajnokok Ligáját és spanyol bajnokságot nyert, a szezon legfontosabb szakaszában volt a legjobb, megérdemelten nyert zsinórban már másodszor.

Duplázott Cristiano Ronaldo, összességében már ötödik alkalommal választották a FIFA-nál a legjobbnak

Az év edzője egyébként Zidane lett, a legjobb kapusnak pedig Buffont választották.

  • Az év csapat pedig ez:

Gianluigi Buffon (Juventus) – Dani Alves (Juventus, PSG), Leonardo Bonucci (Juventus, most Milan), Sergio Ramos (Real Madrid), Marcelo (Real Madrid) – Luka Modric (Real Madrid), Toni Kroos (Real Madrid), Andrés Iniesta (FC Barcelona) – Neymar (FC Barcelona, most PSG), Lionel Messi (FC Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

A Puskás-díjat Giroud nyerte:

(Fotó: AFP)
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Arbeloa szerint őt kell hibáztatni a Real Madrid vereségéért

Hajnal Tamás elmondta, jelenleg mi a prioritás a Fradinál

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
30% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
54% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés