A fantasztikus, zseniális gólok hétvégéjén vagyunk túl: Schweinsteiger és Vasziljevics is sarkazott, Ménez szólózott, Benedetto bombázott.

A legzseniálisabb és a legnagyobb

Továbbra is százszázalékos a Libertadores-kupa csoportkörében a brazil Atlético Mineiro, mely a legutóbbi fordulóban 5–2-re verte az argentin Arsenalt. Első blikkre nem tűnik túl érdekesnek a hír, ám könnyen azzá lehet tenni: az Atlético MG egyik támadója egy bizonyos Ronaldinho Gaúcho. A világbajnok, BL-győztes korábbi Barcelona- és Milan-sztár két gólt is lőtt a kupameccsen, a másodikat egy pazar nyesésből szerezte. Lehet, hogy nem fiatal már, és nem biztos, hogy profi az életmódja, de olyan lába van még mindig, amilyen keveseknek. Egyébként egy gólpasszt is kiosztott.

De nem csak a legpimaszabb, hanem a legnagyobb gól is ezen a meccsen született: Darío Benedetto óriási dugót lőtt szabadrúgásból.

A legmesteribb

Cesc Fábregas három góllal és egy gólpasszal jelezte, nem biztos, hogy a tartalékok közt a helye. A Barcelona cserékkel állt ki a Mallorca elleni bajnokira, mivel a PSG elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágója jóval fontosabb meccs lesz. Fábregas Messi helyén kezdett, és a 22. percben Alexis Sánchezzel eldöntötték a meccset – két perc alatt két gólt lőttek. Előbb egy csodás kényszerítő után belsőzött a katalán világbajnok a hosszúba, majd az ő lövése jött ki a kapusról, amit a chilei lőtt be. Aztán negyedóra múlva ismét duplázott a duó, egy perc alatt adtak egymásnak gólpasszt. A második félidő első percében pedig a hétvége leghiggadtabb gólja is megszületett, természetesen Fábregas szerezte. A vége 5–0 lett.

A legfontosabb és legsarkosabbak

Ez a hétvége a sarkalós gólokról szólt, ezek közül, ha nem is biztos, hogy a legszebbet, de mindenképp a legfontosabbat Bastian Schweinsteiger lőtte. A Bayern München a német középpályás találatával szerezte meg a három pontot Frankfurtban, amivel bajnok lett. Április elején! Elképesztő teljesítmény, amire még nem volt példa a Bundesliga történtében, a mai Bayern lett a valaha volt leggyorsabb bajnok.

Szintén sarokkal talált be és szintén győztes gólt ért el Dusan Vasziljevics, az Újpest középpályása is. A szerb teljesen egyedül találta magát az öt és felesen, és ugyan háttal állt a kaposvári kapunak, de nem okozott neki gondot. Ez az igazi sarkazásos gól.

A hétvége egyik legnagyobb meglepetését a Diósgyőr okozta azzal, hogy legyőzte az idén még százszázalékos Videotont úgy, hogy Elek, Takács és Abdouraman is hiányzott, vagyis mindhárom szűrő. Mégpedig egy sarkazós góllal, hogy mik vannak. Fernando volt a tettes. Végül kettő–egyre nyert a Diósgyőr.

A legnagyobb szóló

És akkor Jeremy Ménez elindult... A Paris SG szélsője megunta, hogy már közel egy órája pepecsel a csapata Rennes-ben, és megindult egyedül az ellenfél térfelének közepén. Egy védő, kettő, ott a harmadik, majd még egy – és gól.

A legszebb

Mielőtt a Barcelona elintézte a Mallorcát, a Real Madrid is ötöt lőtt. De közel sem volt olyan könnyű dolga, a Levante ugyanis fél óra játék után megszerezte a vezetést. Nem sokáig örülhettek azonban a valenciaiak, a 36. percben Gonzalo Higuaín egalizált, mégpedig a hét, de lehet, hogy az év legszebb góljával. Az argentin tizenegy méterről egy olyan félfordulatos, félig ollózós, de mindenképp zseniális mozdulattal lőtt a rövid felső sarokba.

(Fotó: Europress/Getty)