A legrosszabb védelem

Fantasztikusan kezdett a Barcelona a Valencia elleni kötelező hazai bajnokin, melyen természetesen kötelező volt a győzelem. Mint mindig. Remek, gyors, ötletes támadások, már a hetedik percben vezetés egy a fizikát meghazudtoló, megmagyarázhatatlan Alexis-lövéssel. Aztán fél óra után visszavettek a katalánok, a félidő végén meg összeomlott a védelem. Majd még kétszer. Messi ugyan szeptember után ismét gólt lőtt (egy jogtalan tizenegyesből), ám a három pont elúszott. 59 forduló után először nem a Barca áll az élen.

A legrégebb óta várt

1996 óta vár az Atlético Madrid, hogy a La Liga élén álljon, hát most eljött a matracosok ideje. A Barca otthon bukott, már csak le kellett győzni a Real Sociedadot. Nem volt nehéz, David Villa a 38. percben megtörte a baszkokat, utána már minden ment, mint a karikacsapás. Még a péntek éjjel igazolt brazil Diego is betalált. Torrente boldog.

A legnagyobb meglepetés

Nyilván a Barcelona hazai buktája az, de a Napoli nagyon sima vereségére se sokan számíthattak. Az Atalanta 3–0-ra elgázolta az így már három kör óta nyeretlen Benítez-gárdát.

A legsimább

Már megint a Bayern München. A bajorok öt nullra szétkapták a Eintracht Frankfurtot, sorozatban immár 56. bajnokijukon is betaláltak (csak a Barcelonának volt ilyen hosszú, 64 mérkőzést számláló sorozata a topligákban.) A bajnokságban pedig 13 ponttal vezetnek a második Bayer Leverkusen előtt, alighanem megvan a bajnok. A csomó csapatcsúcs mellett egy egyéni rekord is született, Thiago Alcantára 185-ször ért labdába a meccsen, ami új Bundesliga-rekord.

A legjobb fiatal

A húszéves angol válogatott, Alex Oxlade-Chamberlain volt az Arsenal hőse, a szélső szerezte mindkét góljukat a Crystal Palace elleni városi derbin. A különleges nevű srác január közepén öt hónap sérülés után tért vissza.

A legnagyobb bombák

Hatalmas gólok születettek a hétvégén a Premier League-ben. A Stoke például ezzel a Charlie Adams-lökettel verte a Man. Unitedot.

Kevin Mirallas az Astona Villának tekert egy ilyet:

A legjobb meccs

Nagyon nagy ütközet volt Bilbaóban, a hazai Athletic pár percig megszeppenve játszott a nagy Real Madrid ellen, majd átvette az irányítást, és lefocizta az első félidőben a vendégeket. A második játékrészben mégis a Madrid szerzett vezetést, Jesé Rodríguez kotorta a baszkok kapujába a labdát a 65. percben. A 73.-ban pedig megkapta idei (!) első gólját a Real: nyolc góltalan tétmeccs után Ibai Gómez elképesztő erővel zúdította a golyót a fehérek kapujába. Két perc múlva kiállították Cristiano Ronaldót, miután belesimított Gurpegi arcába, és tán a haját is megrángatta. A vége 1–1 lett, a Bilbao veretlen maradt otthon, a Real maradt a harmadik helyen.

Olvass el mindent a Mesternégyes játékról, és nyerj két jegyet a Chelsea–Arsenal, a Bayern München–Borussia Dortmund, az Internazionale–Napoli vagy a Barcelona–Atlético Madrid csúcsmeccsre!