Végül kettős vereség lett a vége, de az Európa-liga-csoportkör is remek eredmény.

Peter Stöger megkeverte a lapokat, nyilván az első meccs hibáiból tanulva. Átállt 4–4–2-re, stabilizálva a középpályát és nagyobb nyomást helyezve a bizonytalan Young Boys-védőkre: Boli mellé Ryan Mmaee-t is feltette.

Viszont nem úgy kezdődött a meccs, ahogy azt eltervezte az osztrák edző, hiába lett sokkal masszívabb a védekezés, ha közben pontrúgásból gólt kap a csapat. Cédric Zesiger már a negyedik percben befejelt egy szögletet. 0–1

Így viszont kétgólosra nőt a svájciak előnye, ami sokkolta is a magyar bajnokot. Kellett is egy jó tíz perc, mire összekaparta magát a Fradi, ekkor viszont egyenlített is. Mmaee beadását a kapus Henry Wingo elé paskolta, aki megszerezte első gólját a Ferencvárosban. 1–1

Teljesen más lett a játék képe, a berni műfüves szenvedés után most fölényben játszott az FTC, Somália, és főleg Laïdouni uralta a középpályát, a két csatár pedig nyomás alatt tartotta a védelmet. A 27. percben viszont szögletből szerzett vezetést a Fradi, Ryan Mmaee előzte meg a védőket a röviden. 2–1

A második félidőre viszont felkapcsolt a Young Boys, teljesen beszorította a Fradit, Christian Fassnacht góljával egyenlített is gyorsan. 2–2

A gól után az első félidő egyik legjobbja, Aïssa Laïdouni öt perc alatt begyűjtött két sárgát, az elsőt azért, mert földhöz vágta a labdát. Elképesztő ostobaság volt. Emberhátrányban pedig már bőven erőn felül kellett volna teljesítenie a Fradinak.

Dibusz mondjuk hozta magát, még kivédett egy tizenegyest, amivel életben tartotta a reményeket.

De egyenlíteni már nem tudott a Fradi. Sőt, végül ki is kapott, Felix Mambimbi tekert egy gólt a ráadásban. 2–3

Bajnokok Ligája, playoff, visszavágó

Ferencváros–Young Boys 2–3

• Gólszerző: Wingo (18.), R. Mmaee (27.), ill. Zesiger (4.), Fassnacht (56.), Mambimbi (90+3.)
  • Kiállítva: Laidouni (64.)
  • Továbbjutott: a Young Boys, 6–4-es összesítéssel

(Fotó: Laszlo Szirtesi/Getty Images)