Összejött a lehetetlen: a Fradi kikapott, ráadásul otthon az albán ezüstérmestől, és annyi a BL-nek. És ez most tök komoly. És a Partizani még gólt sem rúgott.

Ismételjük, a Fradi kikapott az albán ezüstérmestől, és kiesett a BL-ből. Igen, ez megtörtént és ez nagyon gáz. Az első meccs ugyan botrányosan rossz volt, rosszabb mint az Eb-döntő, de azért csak összejött egy idegenbeli gól, és egy 1–1.

Nyilván a visszavágón ez a Fradinak kedvezett, meg a hazai pálya is, meg amúgy is basszus, a Fradi az erősebb csapat. De a Fradi rettentően pontatlanul és kilátástalanul játszott, mintha nem is lett volna terv. És még ha a második félidőben rendesen megjárta az albánok térfelét és tizenhatosának környékét, valahogy soha nem talált embert az utolsó passz, vagy éppen kimaradt a kihagyhatatlan. Bödét például szinte soha nem találták meg labdával.

Végül nagyon gyér focival és teljesítménnyel, de főleg kilátástalan játékkal (főleg a hosszabbításban) 1–1-es 120 perc után tizenegyesekkel kikapott a Fradi és továbbment a Partizani, vagyis az albánok lesznek Red Bull Salzburg ellenfelei a BL harmadik selejtező körében.

A tizenegyespárbajt meg legalább olyan gyorsan felejtsük el, mint ezt a meccset, ugyanis négy próbálkozásból összesen egyet sikerül belőni.

Sajnos ismét felébredtünk, az Eb-csoda eddig tartott ki.

Ez történt:

Egész jól alakult a meccs, a Fradi nyomott, a Fradi tizenegyeshez jutott, Gera belőtte, és a Fradi már vezetett is a 14. percben (1–0):

Az albán csapatnak aztán nyilván nagyon sürgőssé vált a dolog, és két perccel a gól után majdnem máris összehozta az egyenlítést, vagyis inkább a Fradi, pontosabban Leandro.

Jó, oké megúsztuk, a Partizani is az újabb büntetőt. Bödét rántották le, de a bírónak már nem volt elég vér a pucájában befújni még egy tizenegyest, pedig elég egyértelmű szabálytalanság volt.

És aztán jött a sokk, Hüsing fantasztikus gólt lőtt, csak az a baj, hogy saját kapujába. Elég szerencsétlenül ért bele egy albán beadásba, így sikerült visszahozni a Partizani reményeit (1–1):

A második félidőben nyomott a Fradi, szinte minden támadás végén a Partizani tizenhatosánál, vagy azon belül kötött ki, de semmit nem ért vele, mert idegesítően pontatlanul játszott. Itt már csak ennyire szűkszavúan tudunk írni, annyira felhúzott minket ez az impotens játék.

Na de jött a hosszabbítás, az albánok meg elég látványosan a tizenegyesekre játszottak, a Fradi meg ugyanazt a kilátástalan játékot nyomta. A tizenegyespárbaj meg rettentően bosszantó volt, nem sikerült túl sokat belőnie a Fradinek, négyből egyet, a másik oldalon ez négyből három volt. Na cső BL!

Ferencváros–Partizani 1–1* (1–1)