Az idegenbeli iksz után hazai pályán magabiztosan nyert a kazah Tobol ellen a Fradi.

A Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első meccsén Kazahsztánban játszott 0–0-t a Fradi a Tobollal. A visszavágón azonban már 21 perc után három góllal vezetett a magyar bajnok.

Adama Traoré előbb a 4. majd a 17. percben is betalált, négy perccel a második gólja után pedig adott egy gólpasszt Aissa Laidouninak. A Fradi háromgólos előnye nem tartott sokáig, két perccel a harmadik hazai gól után a kazahok Szergejev góljával szépítettek.

Traoré első gólja:

A második:

Laidouni szerezte a harmadik Fradi-gólt:

A kétgólos előnyben a Ferencváros kontrollálta a meccset, a cél az időmenedzselés volt, inkább kontrákra állt be a hazai csapat, de két gól volt még a Fradiban. A 74. percben Fortune Bassey rúgta meg az első gólját. A Tobol 10 emberrel fejezte be végül a meccset, a 81. percben Muzshikov kapta meg a második sárgáját. Bassey a hosszabbításban aztán betalált még egyszer, 5–1 lett a végeredmény.
A Ferencváros negyedik gólja:

Bassey duplája:

A Fradi hozta tehát a kötelezőt, hazai pályán simán legyőzte a kazah bajnokot, és bejutott a BL-selejtező második körébe, ahol a szlovák Slovan Bratislavával játszik majd.