A spanyolok és a horvátok nyolcgólos nyolcaddöntője után Franciaország és Svájc játszott egy tizenegyesekkel véget érő meccset.

A világbajnok franciák kényszerből 3–4–3-as felállásban léptek pályára, a meccset megelőzően a sajtó sokat foglalkozott azzal, hogy a háromvédős rendszer mennyire fog majd feküdni Deschamps csapatának. Az első félidő azt mutatta, hogy az új játékrendszer eléggé döcögősen működik a világbajnoknál, a svájciak meglepetésre előnybe is kerültek, a 15. percben Zuber beadása után Haris Seferovic Lenglet mellett/fölött fejelt a kapuba:

Deschamps a szünetben cserélt, a gólnál hibázó Lenglet helyére Coman állt be, a svájciak meg rögtön kétgólos előnybe juthattak volna. Pavard összehozott egy tizenegyest, Ricardo Rodriguez lövését azonban Hugo Lloris kivédte.

Két perccel később aztán Karim Benzema Mbappé passza után egy pazar labdaátvétel után egyenlített:

Újabb két perc telt, és jött az újabb Benzema-gól:

A meccs legszebb gólja azonban még csak ezután érkezett, Paul Pogba tekert szenzációsan Sommer kapujába:

Tovább folytatódott a gólözön, Seferovic fejelt még egy gólt:

Az utolsó percek izgalmasnak ígérkeztek, sőt, izgalmasak is voltak, mert Svájc kiegyenlített. Mario Gavranovic előbb elküldte Kimpembét, majd laposan a francia kapuba lőtt:

Az utolsó másodpercekben Kingsley Coman csak kapufát rúgott, így jöhetett a hosszabbítás. Ahol Pavard rögtön gólt szerezhetett volna, de Sommer védett, ezt követően pedig már komolyabb ziccer nem volt a hosszabbítás első félidejében.

A második elején a franciák voltak az aktívabbak, Mbappé helyzetet rontott, de gólt egyik csapat sem tudott rúgni. Az Eb első tizenegyespárbaja következett. Ahol egyedül Mbappé hibázott, és így kiesett a világbajnok Franciaország.

A tizenegyespárbaj:

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő

Franciaország–Svájc 3–3 (0–1) – tizenegyesekkel: 3–4

A nap másik meccsén:

Nyolcgólos, elképesztő fordulatokat hozó meccsen jutott tovább Spanyolország a negyeddöntőbe

A spanyoloknak az is belefért, hogy kétgólos előnyt adjanak le. Meleg volt a pite, de nyertek és továbbjutottak.