Hatgólos meccsen ikszelt Isztambulban a Manchester United, Ten Hag csapata nehéz helyzetben az utolsó forduló előtt.

Nehéz helyzetben volt már az utolsó előtti fordulót megelőzően is a Manchester United, az angol csapat négy forduló alatt mindössze három pontot szerzett a Bajnokok Ligája A-csoportjában.

Az utolsó előtti fordulóban annak a Galatasaraynak az otthonába ment az MU, amelytől az Old Traffordon kikapott. A továbbjutás szempontjából kulcsfontosságú meccset kiválóan kezdte az angol csapat, 18 perc után már kettővel vezetett, Garnacho és Fernandes szerzett látványos gólt. A Galata azonban visszajött egy Zijes-szabadrúgással a meccsbe, de ezt követően újra kétgólos előnybe került az MU. McTominay góljára viszont ismét Zijes válaszolt, a marokkói szabadrúgásába szerencsétlenül ért bele Onana, és a labda végül a hálóban kötött ki. A Galata ezt követően kiegyenlített, a harmadik hazai gólt is érdemes megnézni, Akturkoglu pazar lövésével lett 3–3, ami végül maradt végeredmény.

Garancho góljával vezetett az MU – videó

Fernandes gyönyörű lövésével kettőre nőtt a vendégek előnye  – videó

Zijes szépített szabadrúgásból – videó

McTominay szerezte az MU harmadik gólját – videó

Zijes második gólja szabadrúgásból – videó

Akturkoglu egy jól helyezett lövéssel egyenlített – videó

A Manchester United nagyon nehéz helyzetben egy fordulóval a BL-csoportkör vége előtt, jelenleg utolsó a csoportban. A Bayern München már csoportelsőként továbbjutott, a Galatasaray a mostani döntetlennel ötpontos, az MU és a Köbenhavn négy-négy, a dánok később játszanak a Bayernnel.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 5. forduló

Galatasaray–Manchester United 3–3 (1–2)

Kedden történt a Bajnokok Ligájában:

Kétgólos hátrányból fordított a BL-címvédő Manchester City

45 percig úgy tűnt, kikap hazai pályán a címvédő, a második félidőben azonban hármat rúgott Guardiola csapata.

97. perces góllal menekült meg a PSG a BL-ben

Sokáig úgy tűnt, hogy nagyon nehéz helyzetből fogja várni a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulóját a Paris Saint-Germain.