Nyertek a hollandok az Eb-selejtezőn, de a helyzetkihasználásuk minden volt, csak nem pontos.

Hollandia négy góllal kikapott az Eb-selejtező csoportkörének első fordulójában Franciaországtól:

Mbappé duplázott, a franciák kiütéssel nyerték a rangadót

Friss csapatkapitánya vezetésével nagyon simán nyert a francia válogatott.

A második körben Gibraltár ellen játszott az oranje, és végül nyert is, de egy eléggé érdekes meccsen. Egyrészt kevesen gondolták bő egy héttel ezelőtt, hogy a hollandok több góllal kikapnak a franciáktól, mint ahánnyal legyőzik Gibraltárt, de erre lehet azt mondani, hogy igazából csak a három pont számít.

A 3–0 nem parádés eredmény a gibraltári válogatott ellen, inkább Gibraltár szempontjából bravúr, főleg úgy, hogy az 51. perctől kezdve emberelőnyben voltak a hollandok. Akik

összesen 49 alkalommal lőttek kapura, ebből azonban mindössze 11 találta el a kaput, és ugye három gól lett a vége.

A holland helyzetkihasználás gyengeségét az is mutatja, hogy a várható gólok száma 5,34 volt, a 49 lövés minőségét pedig jól leírja, hogy az 5,34-es xG-hez ilyen mennyiségű lövésre volt szükség.

A hollandoktól egyébként Ake duplázott és betalált Depay is.

Összefoglaló:

Magabiztosan verte Bulgáriát a magyar válogatott

Nem nagy túlzás azt írni, hogy leiskolára a bolgárokat a magyar válogatott.

Rossi a bolgárok elleni 3–0 után: Az első volt a legjobb félidő, amit megéltem a válogatott kispadján

51. alkalommal ült a magyar válogatott kispadján Marco Rossi, aki szerint az első volt a legjobb félidő, amit megélt a magyar válogatott kispadján.