Brazília kiesett, Horvátország pedig a Hollandia–Argentína párharc győztesével játssza az elődöntőt.

A katari világbajnokság negyeddöntőjében elsőként az előző vb ezüstérmese, a Japánok ellen csak tizenegyespárbaj után továbbjutó Horvátország találkozott a torna legnagyobb favoritjának számító Brazíliával, amely Dél-Koreát lefocizva került a legjobb nyolc közé.

Kezdőcsapatok

• Horvátország: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modric, Brozovic, Kovacic – Pasalic, Kramaric, Perisic
  • Brazília: Alisson – Militao, Thiago Silva, Marquinhos, Danilo – Casemiro, Paqueta, Neymar – Raphinha, Richarlison, Vinícius

A rendes játékidő a vártnál kiegyenlítettebb játékot hozott, működött a horvátok elképzelése: taktikus játékukkal megfojtották a brazilokat, passzivitásukkal pedig a meccs élvezeti értékét is kicsinálták. Ugyanakkor az is érdekes, hogy a vb-favoritnak számító Brazília nem nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel...egészen az első 15 perces hosszabbítás hosszabbításáig: a 105+1. percben Neymar egy, Paquetától visszakapott labdával kicselezte Livakovicot, majd éles szögből a kapuba lőtt (0–1) – mi tagadás, szenzációs gól volt:

Ezek után úgy játszottak a horvátok, ahogy egész meccsen nem láthattuk őket, ugyanis elkezdtek támadni, ami a 117. percben egyenlítést ért nekik (ehhez a brazil visszazárás hiánya is kellett) – egy kontratámadás után Petkovic 15 méterről talált be a kapuba úgy, hogy lövése még a bevetődő Marquinhoson megpattant (1–1):

Jöhetett a tizenegyespárbaj, amit Horvátország meg is nyert 4–2-re:

Tehát Horvátország már biztosan ott van a világbajnokság legjobb négy csapata között

– az elődöntőben pedig az este 8-kor kezdődő Hollandia–Argentína párharc győztesével játszik majd.