1–1 lett a vége az Írország-Svédországnak. Igazságos is, meg nem is a pontosztozkodás.

Nem mondhatni, hogy finomkodva és körülményesen kezdték volna a meccset a fiúk. Rögtön a második percben jött egy kemény belépő az írektől, aztán Ibrahimovic fejelt a kapu fölé, majd Hendrick brutál kapáslövését védte szögletre Isaksson, és még mindig nem telt el 10 perc a meccsből.

A középpálya átjáróház mindkét oldalon, de a védelmek viszont stabilak, főleg az íreké, akik ezer fokon égnek, néha már az ellenfél térfelén megakasztják a támadásokat. Ibra gondol egyet és 28-ról megküldi a szabadrúgást, elakad a sorfalban, majd még Hendrick lőtt egy bődületes kapufát. Nem unatkoztunk, na.

A második félidő második percében Hoolahan kapásból lőtt nagy gólt Coleman beadásából, akár meglepő is lehetne, de nem az (1–0):

Svédország rögtön egyenlíthetett volna, de nem jött össze első próbálkozásra,  viszont nagyon belekezdett: a 70. percben Ibra adta be a labdát az alapvonalról, amit Clark rosszul mentett, és a saját kapujába fejelte a labdát (1–1):

A gól után az írek vették át az irányítást, és rendesen beszorították az svédeket, sokkal jobban is játszottak náluk, de technikailag nem volt egy szinten a két csapat, mindenesetre Ibrát viszonylag sikerült levenni a pályáról. Maradt az 1–1.

Írország: Randolph – Coleman, O'Shea, Clark, Brady – McCarthy, Whelan, Walters (McClean, 63.), Hoolahan (Keane, 78.), Hendrick – Long

Svédország: Isaksson – Lustig (Johansson, 45.), M. Olsson, Granqvist, Lindelöf – S. Larsson, Lewicki (Ekdal, 85.), Källström, Forsberg – Berg (Guidetti, 59.), Ibrahimovic

Írország–Svédország 1–1 (0–0)
Gól: Hoolahan (47.), ill. Clark (70.)

(Fotó: AFP)

A magyarok Ausztria elleni győzelem 4.9-szeres pénzt ér, ennyire nem hisznek bennünk. Te viszont nyerhetsz a csapattal együtt!