Tizenöt év után visszatért a szorítóba az 54 éves Mike Tyson, a nehézsúlyú profi ökölvívás legendája, az ellenfele pedig az 51 éves Roy Jones volt, aki karrierje csúcsán érinthetetlen volt, minden idők egyik legjobb és leglátványosabb bokszolója, összesen négy különböző súlycsoport világbajnoka.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A nyolcmenetes, nem hivatalos gálamérkőzés nem volt túl magas színvonalú, a két egykori bajnok érthető módon csak árnyéka volt régi önmagának. Sok dulakodás, összekapaszkodás, fogás jellemezte a mérkőzést,

Tyson volt az aktívabb, jobb erőben volt, de Jones gyorsabb volt, és jól állta a sarat.

Roy Jones többször is jól mozgott el Mike támadásai elől, és egy-két kontraegyenessel olykor be is talált,

ha pedig Tyson túl közel került hozzá, Jones egyből beszorította, lefogta a karját, majd jött a darabolás.

A zenei felvezetésért felelős Snoop Dogg kommentátorént sem fogta vissza magát. Olyan volt szerinte a meccs, mintha a két nagybácsija bunyózott volna egymással barbecue-zás közben:

Az utolsó menetre eléggé kifulladtak, ekkor már tiszta ütésük sem volt, majd

a pontozóbírók egy barátságos döntetlennek hozták ki a meccset.

A két egykori bajnok ezután összeborult egymással, mindketten elégedettnek voltak, hogy kibírták a nyolc menetet. Roy Jones Mike Tyson erejét méltatta, Mike pedig külön gratulált ellenfelének, hogy milyen jól állta a testütéseket.

De míg Jones inkább megviseltnek tűnt, Tyson kissé elérzékenyült, hogy 15 év után újra visszatérhetett a ringbe, majd annyit tett hozzá a végén:

Visszatértem, és szeretném még ezt csinálni.

A visszatérés lehetőségét Jones sem zárta ki, bár ő korántsem tűnt annyira elszántnak, mint Iron Mike – talán ez nem csoda annak fényében, hogy Jones csak két éve vonult vissza. Jones egyébként a mérkőzést követő interjúban Kobe Bryantre emlékezett, a sárga-lila kesztyűin az idén tragikus körülmények között elhunyt kosárlegenda képe és neve szerepelt.

A gálameccs után valószínűleg sokakban fogalmazódhatott meg az a gondolat, hogy bár nagyon jó volt látni Tysont és Jonest a ringben, ez a meccs már nem volt az igazi. És talán nem is kéne ezt az irányt erőltetni.

A két bajnok bunyóját egyébként egy igencsak bizarr összecsapás vezette fel:

Nevetségesre sikeredett a youtuber és a kosaras bunyója

Mike Tyson és Roy Jones gálameccsét egy igencsak bizarr mérkőzés vezette fel.

(Forrás: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Azt tudtad, hogy Messi nagyon beteg volt? És azt, hogy az első szerződését egy szalvétára írták?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés