Sokáig úgy tűnt, Hollandia nem bír el Szenegállal, de a végén megrázta magát az Oranje.

A mai nappal Hollandia is megkezdte szereplését a katari világbajnokságon, első csoportmeccsét ráadásul rögtön az idei Afrika-kupa-győztessel – a világ második legjobb labdarúgójának választott Saido Mané nélkül felálló – Szenegál ellen vívta, ha nem is könnyen, de sikeresen vette az akadályt.

Fun fact

Akármennyire is hihetetlen, de Hollandia nem volt ott a legutóbbi vébén, utoljára 2014-ben vehették részt a világtornán, akkor a harmadik helyig jutottak – a házigazda Brazíliát verték (3–0-ra) a bronzért.

Az első félidő nem hozott sok izgalmat, küzdelmes volt és nélkülözte a látványos, szép játékot, helyzeteket inkább a hollandok alakítottak ki – még mindig nem tudjuk, ezt ziccert hogy tudta egy olyan játékos kihagyni, mint Frankie de Jong:

A második 45 percben aztán fordult a kocka, legalábbis annyiban, hogy Szenegál próbálkozott inkább, de a holland válogatottban debütáló Andries Noppert kapus többször is bravúrosan védett – például így:

A 84. percben Hollandia első kaput eltaláló lövéséből aztán csak összejött a meccs első, de nem egyetlen gólja – Cody Gakpo találta kapuba Frenkie de Jong zseniális beívelése után (0–1):

A hosszabbítás olyan hosszan elnyúlt, hogy a 99. percben érkezhetett a második holland gól – a csereként beálló Davy Klaassen Memphis Depay eleresztett lövése után csapott le a kipattanóra (0–2):

Hollandia nyert, ezzel megszerezte talán a legfontosabb három pontot az A-csoportban.

A győzelemmel folytatódott a holland válogatott jó sorozata Louis van Gaal szövetségi kapitány második regnálása alatt, akinek visszatérése óta továbbra is veretlen a csapat (12 győzelem és 4 döntetlen a mérlege).