A második félidőre totálisan leblokkolt a magyar válogatott, így az elődöntőre nem sok esély maradt.

A magyar férfi kézilabda-válogatott a parádés csoportkör után a középdöntőre kicsit elfogyott. Az Ausztria elleni váratlan vereség (29–30) után még összekapta magát a csapat a horvátok ellen és hatalmas győzelmet aratott (29–26), de Németország ellen esélye se volt.

Parádés védekezéssel győzte le Horvátországot a kéziválogatott

A magyar válogatott legutóbb az 1998-as Európa-bajnokságon tudott nyerni világversenyen a horvátok ellen.

Az első félidő nagy része a magyarok kezében volt, jórészt Rostáék vezettek, és bár a végén német vezetéssel mentek szünetre, úgy tűnt, ez a Németország verhető lehetne. A második játékrész viszont rémálom volt, teljesen szétesett a válogatott, támadásban elfogyott az ötlet, képtelenek voltak áttörni a német falat. De hátul se ment, az eddig kiemelkedő védekezésnek nyoma sem volt, és a kapusok sem találkoztak a labdákkal.

Németország végül 35–28-ra verte a magyar válogatottat.

Ezzel a németek a 2. helyre ugrottak, míg Magyarország jelenleg a 3. a csoportjában, de az egymás elleni eredmény miatt Ausztria is jobb. A magyarok csak akkor juthatnak a legjobb négy közé, ha szerdán nyernek a csoportgyőztesként elődöntős franciák ellen (18.00), emellett a németek kikapnak és az osztrákok sem nyernek.