Sajnos nem volt sok kiemelkedő, de még igazán erős teljesítmény sem a magyar válogatottból az Eb-n, de ettől függetlenül számunkra nem kérdés, hogy ki volt a magyar csapat legjobbja.

Továbbjutási reményekkel utazott a németországi Európa-bajnokságra a magyar válogatott. Magyarország zsinórban a harmadik Eb-jére jutott ki, 2016-ban a 16 között esett ki Belgium ellen, három évvel ezelőtt pedig a csoportkörből búcsúzott, de hozzá kell tenni, hogy Franciaországgal, Portugáliával és Németországgal került egy csoportba.

A németeket idén is megkapta Marco Rossi csapata, a házigazda mellett Svájc és Skócia került Magyarország mellett az A-csoportba. A torna előtt többen sötét lóként tekintettek a magyar válogatottra, amely minimum a továbbjutást tűzte ki célul. Aztán ezt nem sikerült megvalósítani.

Borzalmasan kezdte a tornát Svájc ellen a magyar csapat, az első félidőben kétgólos hátrányba került, végül 3–1-re kikapott. Rossi a kiesés után úgy fogalmazott, hogy a rossz kezdésen múlott a kiesés – nehéz ezzel vitatkozni. A második körben egy Németország elleni 0–2 jött, majd a zárófordulóban Csoboth Kevin 100. perces góljával megszerezte az első, és mint végül kiderült utolsó győzelmét a magyar csapat.

Őrület! 100. perces góllal nyert a válogatott az Eb-n

Az utolsó pillanatokban húzta be a győzelmet Magyarország.

A legjobb csoportharmadikok versenyében úgy tűnt, jól áll Magyarország, de a szlovénok Anglia elleni ikszével, és Grúzia Portugália elleni győzelmével végül kiesett.

Grúzia történelmi csodája után a magyar válogatott kiesett az Eb-ről

Az utolsó két napon teljesen elillant a magyarok szerencséje.

Ha továbbjutott volna, akkor sem mondanánk azt, hogy jól teljesített a csapat, és akkor is nehéz lenne kiemelni igazán jó egyéni teljesítményeket, főleg, ha a három meccs egészét nézzük.

Értelemszerűen Szoboszlai Dominikon volt a legnagyobb nyomás, tőle várta a nagy többség a pluszt, de nyilván ezt az ellenfelek is tudták, és Szoboszlai nem is volt teljesen egészséges, így ezúttal nem jött tőle az extra. Mellette Gulácsi Péter, Willi Orbán és Schäfer András játszotta végig mindhárom meccset. Gulácsira nem igazán lehetett panasz, Orbán azonban Svájc ellen legalább egy nagyot hibázott, amiből gól jött, és Németország ellen is róla kapta az első gólt a magyar csapat – igen, azon lehet vitatkozni, hogy a játékvezető mennyire döntött jól vagy sem. Schäfer a tőle megszokott fáradhatatlan, csupaszív fociját hozta, de ő nem az a típusú futballista, aki egyénileg olyan nagyon sokszor kiemelkedik a villanásaival a mezőnyből.

Akkor ki volt a magyar csapat legjobbja? Egyértelműen Sallai Roland.

A 27 éves szélső három percet leszámítva végig a pályán volt a három meccsen. A skótok ellen az ő gólpasszából talált be Csoboth és végül a meccs embere díjat is megkapta.

Végig jellemző volt rá, hogy önbizalommal telve, bátran futballozott, felvállalta a játékában fontos cseleket, és szinte folyamatosan futva végigrobotolta a meccseket. Egy gólpasszal zárt, ezzel holtversenyben Szoboszlaival a magyar csapat legjobbja volt, a három meccsen 0,6-os xG-t hozott össze, egyedül a csatár Varga Barnabás előzte meg. Eddig is ott volt a magyar válogatott három-négy legfontosabb játékosa között, és ez az Eb-n csak tovább erősödött.

Ki volt a magyar válogatott legjobbja az Eb-n?