Ilyen pocsék Barcát rég láttunk.

A hetek óta tartó forma megmaradt a negyeddöntő visszavágójára is, így nemcsak a bajnokságban került nehéz helyzetbe a Barca, hanem a BL-ben is: 3–2-vel kiejtette a remekül megszervezett Atlético Madrid.

Griezmann fejesével már az első félidőben továbbjutásra álltak a madridiak.

És utána pillanatokra sem forgott ez veszélyben, mert a Barcelona támadójátéka sosem látott impotenciát mutatott. Aztán a francia berúgott egy tizenegyest is.

A 91. percben egy kezezésért szabadrúgást kapott a Barcelona, holott jó fél méterrel a tizenhatoson belül blokkolt Gabi. Maradt a 2–0, megérdemelten jutott tovább az Atlético.

A nap másik meccsén a Bayern 2–2-t játszott a Benfica otthonában, így 3–2-vel továbbment.